Не завжди типова конференція підійде для вдалого обговорення важливої теми. Іноді краще обрати такий формат проведення зустрічі, як «круглий стіл». Розглянемо з Jobs.ua основні принципи організації «круглих столів», які дозволять провести будь-який захід значно ефективніше.
Звичайно, круглі столи не представляють з себе якусь новітню інновацію, але деякі важливі моменти все ж краще висвітлювати з їхньої подачі. І один з важливих принципів успішної організації конференції у форматі «круглий стіл» – фокус на вузькоспеціалізованій темі. Це дозволить не розпорошувати увагу і концентрацію людей на менш важливі питання. Знання, отримані учасниками конференції при такому підході, виявляться вкрай цінними для кожного учасника.
Щоб втримати увагу учасників конференції, обирайте такого ведучого чи модератора, який володіє певною харизмою. Лаконічність в обговоренні тем, впевненість і володіння знаннями по конкретній темі – подбайте про те, щоб підібрати саме такого модератора, адже він являється ключовим гравцем успішного круглого столу. Звичайно, яким би харизматичним і класним не був спікер, він не повинен перетягувати ковдру на себе, адже конференція – це не сольний виступ, і в обов’язки модератора входить зовсім інше.
Так що повинен вміти, знати і, головне, робити сильний модератор? Уникати шаблонних обговорень, вміло переключати русло розмови, стежити за тим, щоб в обговоренні брали всі учасники круглого столу. І не забувати, що емоційна атмосфера успішної конференції лежить на його плечах.
Щоб обговорення в певний момент не «посипалось», бо основна тема може бути вичерпана, а часу ще достатньо, важливо мати список запасних підтем для обговорення. А щоб запасні варіанти були актуальними, проведіть заздалегідь невелике дослідження на предмет того, які ще моменти варто обговорити на даній конференції.
Якщо ви організовуєте «круглий стіл» і хочете, щоб він минув успішно, не потрібно запрошувати велику кількість учасників. Велика конференція у форматі круглого столу негативно відіб’ється на якості його проведення, бо багато учасників означає, що кожному доведеться приділити увагу. В результаті конференція перетвориться не в зовсім те, що ви запланували. Адже для організатора найважливіше – щоб люди отримали важливі для них знання, а не виговорились по черзі.
Важливо розуміти, що круглі столи є зібранням саме зацікавлених в тій чи іншій темі людей. Учасники успішної конференції у форматі «круглого столу» повинні належати до однієї професійної сфери, щоб могли захоплено обговорювати важливі для них питання, ділитися актуальною інформацією один з одним і набувати нових знань.
Подібні заходи можна з успіхом впроваджувати як доповнення до великих конференцій чи виставок. Але в будь-якому випадку не треба забувати, що навіть тоді їх потрібно грамотно планувати і ретельно підбирати учасників.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.