Питання підбору компетентнісних робітників для роботи в комнаії завжди є актуальним. Найчастіше на диловій зустрічі саме роботодавець максимально зацікавлений у співбесіді і задає багато каверзних питань, мета яких оцінити професіональний досвід здобувача. Але не всі питання дають необхідні результати, бо на них впливають багато факторів. Отже, які правильно підбирати питання та як оцінити досвід здобувача на такій діловій зустрічі, як співбесіда?
Кожний здобувач має за плечима певний досвід роботи, або не має, якщо це молодий спеціаліст і, він не встиг його ще отримати. І все ж таки, якщо ви шукаєте компететнісного робітника з досвідом роботи, то перше з чого вам необхідно почати - це з вивчення його досвіду в резюме. Дуже часто роботодавці поверхово вивчають резюме і не помічають прогалин у багатьох розділах. Наприклад, таких як пауза у професійному досвіді роботи, звільнення за бажанням роботодавця, навички здобуті за допогою курсів, відсутність досвіду роботи по багатьом вмінням. Вивчаючи докладно резюме здобувача, робіть помітки, що для вас є незрозумілим, чи що ви хотіли б уточнити у спеціаліста. Відмічайте і записуйте питання, щоб бути підготовленим і задати їх одразу. Опрацювали якісно резюме - ідемо далі.
Якщо ви маєте певні вимоги відносно досвіду роботу спеціаліста і напрацьованих ним навичок, то кращим способом їх перевірки буде тестування на співбесіді з метою перевірки кваліфікованості, або технічне завдання, яке ви можете запропонувати виконати вдома і видправити на пошту. Виконані здобувачем завдання допоможуть зрозуміти на якому рівні знаходиться спеціаліст, а вам - на кому зі спеціалістів зупинити свій вибір.
Ніщо так не розкриває особистість спеціаліста ніж діалог із роботодавцем. Для спілкування підбирайте індивідуальні питання, які допоможуть розкрити наміри та мотиви здобувача. Ось де-які з них, які допожуть вам в цьому:
Чого б ви хотіли досягти, працюючи в цій компанії?
Які ваші амбіції щодо вашої спеціальності?
Як ви оцінете свою професійну компететність по 10-ти бальній шкалі?
Готуйтесь уважно до співбесіди, щоб максимально точно оцінити досвід роботи спеціаліста.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.