Знайомство новачка з колективом, який вже складений з певною мірою «своїх» людей, завжди хвилювання та стрес. Це не дивно, бо, окрім нового робочого місця та обов’язків, рівня нової відповідальності та інших аспектів життя, що залежать від заробітку сучасної людини, новий член команди, повинен вписатися в згуртовану команду, та заробити реальний авторитет серед колег.
Тим більш складною виявляється ситуація, коли вас одразу назначають керівником у новий для вас колектив. Виходячи з обов’язку будь-якого грамотного керівника зробити з підлеглих команду однодумців, які довіряють своєму безпосередньому лідеру – роботи буде чимало, й головне те, щоб вас прийняв колектив. Й, у якості людини, й як керівника, зокрема.
Перед тим, як із головою пірнати у робочий процес, впроваджуючи власні ідеї та прагнучі успіху, дізнайтеся про колектив в якому вам доведеться працювати та котрим керувати. Інформацію може надати рекрутер або ваш попередник, якщо така зустріч відбудеться. Можна прямо звернутися до керівника HR департаменту та запитати в нього з яких причин посада, яку ви обійняли була звільнена попередником, як характеризують колектив керівники компанії та про що ще вам потрібно знати перш ніж починати разом працювати.
Розуміння того, що відбувається у середині команди та які зовнішні причини впливають на їх роботу та людей, ви, як керівник зумієте побудувати вдалу стратегію створення «вашої» команди.
Не має значення наскільки важливу посаду ви щойно обійняли. Пам’ятайте: тут та зараз, поруч із вами працюють люди, які можливо більше знаходяться у цьому процесі та краще розуміють нюансі роботи саме в даній компанії. Їх треба поважати, до того ж проста та без зайвого пафосу церемонія знайомства з колективом, допоможе підлеглим прийняти сам факт появи нового шефу.
Почніть з короткої розповіді про себе (з наголосом на професійному боці вашого життя) та обставин вашої появи на цій посаді, запропонуйте також коротко розповісти всім іншим членам колективу.
Починати роботу треба з того, що вам необхідна допомога колективу, щоб ввести вас в справи та особистості робочого процесу, які прийняті в компанії-роботодавці.
Це, найбільш грамотна поведінка нового керівника на новому місці та серед колективу, який працював тут вже до нього. Намагання «контролювати та впроваджувати» з перших днів призведе до суттєвих збоїв у налагодженій роботі та виставить вас у якості некомпетентної людини.
Можливо, через пару днів після знайомства, можливо раніше чи пізніше, але не поганим кроком буде розмова з колективом, щодо ваших планів на роботу та точки зору на робочий процес. Відверто поділившись з підлеглими власними планами розвитку (серед яких мають бути враховані й бажання та мотивація співробітників), ви отримаєте повагу за відвертість та можливі поради, які прояснять нюанси реального життя компанії та зекономлять вам купу часу, яку ви могли витратити на впровадження того, що ніколи не знайде відгуків у вашого керівництва та може зашкодити процесу роботи.
Протягом розмови мотивуйте підлеглих ставити вам запитання та корегувати ваші думки, якщо це має сенс, та працівник знає, що зауваження буде вчасним. Будьте готові й до того, що деякі ваші плани не знайдуть розуміння у колективі та можуть спричинити певний опір з боку підлеглих. Одразу поясніть, що саме для знаходження «статусу кво» ви й зібрали сьогодні команду.
Покажіть й власне розуміння того, хто такий керівник. Підлеглі набагато гармонічніше сприйматимуть вас та ваші накази, коли побачать, що ви не збираєтеся «грати у боса» та зрозуміють той рівень відповідальності, який лежить на ваших плечах.
Ідеальних кандидатів не буває. Але є ті, що запам’ятовуються рекрутерам і яких вони згадають через багато років. Як стати таким кандидатом, що сподобається роботодавцю, дізнавався Jobs.ua.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.