Складно уявити, але здатність створювати креативні ідеї - це не дар, який мають лише обрані, а навичка, якій реально навчитися кожному охочому. Креативне мислення може бути властиве людині будь-якої професії. В широкому розумінні, креативне мислення грає велику роль не лише в створенні нового та творчості, але й в пошуці нестандартних рішень в непростих ситуаціях та обставинах. Ось чому конкурентними спеціалістами вважаються ті, що мають в наявності скіли креативного мислення. Читайте цю статтю на Jobs.ua, щоб краще зрозуміти, які компоненти креативного мислення більше цінуються роботодавцями та як їх розвивати.
Давайте в першу чергу розберемось, що роботодавці вкладають в поняття креативного мислення, адже воно має досить абстрактне незрозуміле для багатьох значення. Основними компонентами креативного мислення можна:
Психологи рекомендують для розвитку креативного мислення користуватися також креативними незвичайними способами. Ось декілька з них.
Генератор маячні
Одна людина розказує історію, а інша говорить раптові слова.Завданням першого швидко зорієнтуватися та включити ці слова у свою історію, при цьому зберегти логічний зміст.
Дебати
Одна людина задає ситуацію та розподіляє ролі. У кожного учасника свої ролі та інтереси. Наприклад, інвестор та автор бізнес проєкту. Головне правило гри - все, що сказане персонажем, стає правдою та опоненту необхідно погодитись і прийняти нові умови і спробувати все ж таки заключити угоду.
Нове закінчення фільму
Спробуйте придумати нові цікаві закінчення улюбленого фільму. Починайте з улюблених і переходьте до тих, що подивитеся останні. В таку гру можна грати навіть самому в транспорті, або з кимось змагаючись.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».