Складно уявити, але здатність створювати креативні ідеї - це не дар, який мають лише обрані, а навичка, якій реально навчитися кожному охочому. Креативне мислення може бути властиве людині будь-якої професії. В широкому розумінні, креативне мислення грає велику роль не лише в створенні нового та творчості, але й в пошуці нестандартних рішень в непростих ситуаціях та обставинах. Ось чому конкурентними спеціалістами вважаються ті, що мають в наявності скіли креативного мислення. Читайте цю статтю на Jobs.ua, щоб краще зрозуміти, які компоненти креативного мислення більше цінуються роботодавцями та як їх розвивати.
Давайте в першу чергу розберемось, що роботодавці вкладають в поняття креативного мислення, адже воно має досить абстрактне незрозуміле для багатьох значення. Основними компонентами креативного мислення можна:
Психологи рекомендують для розвитку креативного мислення користуватися також креативними незвичайними способами. Ось декілька з них.
Генератор маячні
Одна людина розказує історію, а інша говорить раптові слова.Завданням першого швидко зорієнтуватися та включити ці слова у свою історію, при цьому зберегти логічний зміст.
Дебати
Одна людина задає ситуацію та розподіляє ролі. У кожного учасника свої ролі та інтереси. Наприклад, інвестор та автор бізнес проєкту. Головне правило гри - все, що сказане персонажем, стає правдою та опоненту необхідно погодитись і прийняти нові умови і спробувати все ж таки заключити угоду.
Нове закінчення фільму
Спробуйте придумати нові цікаві закінчення улюбленого фільму. Починайте з улюблених і переходьте до тих, що подивитеся останні. В таку гру можна грати навіть самому в транспорті, або з кимось змагаючись.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.