UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Особисті якості на роботі
  5. Як розвивати креативне мислення

Як розвивати креативне мислення

24.04.2022 770Автор: Лоліта Платошкіна
Як розвивати креативне мислення

Як розвивати креативне мислення

24.04.2022     770Автор: 

Складно уявити, але здатність створювати креативні ідеї - це не дар, який мають лише обрані, а навичка, якій реально навчитися кожному охочому. Креативне мислення може бути властиве людині будь-якої професії. В широкому розумінні, креативне мислення грає велику роль не лише в створенні нового та творчості, але й в пошуці нестандартних рішень в непростих ситуаціях та обставинах. Ось чому конкурентними спеціалістами вважаються ті, що мають в наявності скіли креативного мислення. Читайте цю статтю на Jobs.ua, щоб краще зрозуміти, які компоненти креативного мислення більше цінуються роботодавцями та як їх розвивати.

Компоненти креативного мислення

Давайте в першу чергу розберемось, що роботодавці вкладають в поняття креативного мислення, адже воно має досить абстрактне незрозуміле для багатьох значення. Основними компонентами креативного мислення можна:

  • здатність до виявлення та постановки проблеми (Свіжі ідеї не виникають на порожньому місці, для них потрібне паливо - проблему, яку потрібно вирішити).
  • вміння генерувати велику кількість ідей (Пошук безлічі рішень для однієї і тієї ж проблеми - основа будь-якої креативності, де ви маєте можливість вибрати найкращий варіант із усіх можливих).
  • здатність створювати різноманітні неймовірні ідеї (Гнучкість - одна з найважливіших рис креативного мислення. Навіть з тими самими вихідними даними креативна людина може вирішити проблему відразу декількома способами).
  • оригінальність (Це можливість відповідати на подразники нестандартним чином. Не мають значення ні попередні спроби розв'язання задачі, ні усталені суспільні погляди. креативність дозволяє вирватися за їхні межі та створити щось нове.
  • здатність перетворювати вже існуючі об'єкти, додаючи до них деталі (Неймовірно, але трохи поміркуючи над вже існуючими ідеями, додавши свою інтерпретацію можна винаходити щось нове. Дехто це може вважати банальним, але додумається до цього не кожен). 
  • уміння аналізувати та синтезувати (По суті це і є здатність розв'язання проблеми. Її потрібно розібрати на складові, добре їх вивчити, а потім зібрати в іншому порядку, додавши ще щось нове).

Незвичайні способи розвитку креативного мислення

Психологи рекомендують для розвитку креативного мислення користуватися також креативними незвичайними способами. Ось декілька з них.

Генератор маячні

Одна людина розказує історію, а інша говорить раптові слова.Завданням першого швидко зорієнтуватися та включити ці слова у свою історію, при цьому зберегти логічний зміст.

Дебати

Одна людина задає ситуацію та розподіляє ролі. У кожного учасника свої ролі та інтереси. Наприклад, інвестор та автор бізнес проєкту. Головне правило гри - все, що сказане персонажем, стає правдою та опоненту необхідно погодитись і прийняти нові умови і спробувати все ж таки заключити угоду.

Нове закінчення фільму

Спробуйте придумати нові цікаві закінчення улюбленого фільму. Починайте з улюблених і переходьте до тих, що подивитеся останні. В таку гру можна грати навіть самому в транспорті, або з кимось змагаючись.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору