RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Денежный вопрос
  5. Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

21.11.2022 324
Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

21.11.2022     324

Ви коли-небудь замислювалися над цим питанням? Якщо ні, портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує з’ясувати, чому так відбувається.

Менше грошей – менше можливостей

Якщо фінансовий потік у житті бажає кращого, це викликає постійний стрес. Відтак, надмірний стрес погіршує функціонування сірої речовини в нашому мозку. Крім того, постійний стрес знижує нашу здатність приймати найбільш оптимальні і правильні рішення. Людина помиляється ще більше, і ще дужче заганяє себе у безвихідне становище.

Ще один важливий фактор, який негативно впливає на психіку людей з низьким доходом – відсутність якісного відпочинку. Маються на увазі регулярні поїздки в гори чи до моря, приміром, а до війни – в інші країни на гарні курорти. В людей з низьким доходом так не вийде, адже вони влітку намагаються підшукати додаткове джерело підробітку, щоб прогодувати сім’ю, а не витрачатися на повноцінну відпустку. Як результат, усвідомлення відсутності подібних радощів життя теж негативно відбивається на психіці. Чи можна говорити про якусь високу мотивацію до роботи в цьому випадку? Очевидно, що ні.

Руйнуються корисні зв’язки

Людина, яка заробляє мало, свідомо чи несвідомо ізолює себе від багатших та успішніших друзів. Приміром, друзі запрошують в ресторан, щоб відзначити святкову подію. Зрозуміло, що відмовившись декілька разів від подібних пропозицій, цю людину перестануть запрошувати в свою компанію. Бо навіщо запрошувати того, хто раз за разом відмовляється? А потім стається так, що з цим другом і взагалі перестають спілкуватися, бо різниця в доходах рано чи пізно призведе до цього. І це теж додатковий стрес, який важко чимось перекрити.

Погіршується харчування

Люди з невисоким рівнем доходу вимушені економити на всьому, в тому числі на харчуванні. А мозок потребує якісної їжі, щоб нормально працювати. Так, дешеві продукти не дадуть померти від голоду, але ж ми говоримо про те, як це впливає на нашу психіку. І цей вплив насправді колосальний, просто чимало людей не усвідомлюють цього.

Проблеми, які починаються з дитинства

Дуже складно в дорослому віці вирватися з цього зачарованого кола, якщо дитина народилася в сім’ї бідних батьків. Річ у тому, що в дітей із забезпечених сімей краще розвинена соціалізація. Та й можливості у здобутті престижної освіти теж впливатимуть на майбутній рівень доходів. Відтак – і на функціонування психіки. І якщо вірити дослідженням вчених з Університету Південної Каліфорнії, в дітей з бідних та багатих сімей по-різному розвиваються певні ділянки мозку. Так, у дітей багатих батьків краще розвинені області, що відповідають за деякі важливі навички: пам’ять, прийняття рішень, мову і читання.

Чи можна цьому дати раду?

На жаль, дуже складно подолати цю ситуацію. Обмеження, які накладаються низьким рівнем доходів, важко подолати самотужки. Тим паче, руйнівний рівень стресу веде до появи шкідливих звичок, які тільки погіршують ситуацію. Але можна принаймні перестати нещадно картати себе за це, адже не завжди в своїх проблемах винна сама людина.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх