UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Грошове питання
 5. Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

21.11.2022 219
Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

Як рівень доходів впливає на нашу психіку, та й на життя в цілому?

21.11.2022     219

Ви коли-небудь замислювалися над цим питанням? Якщо ні, портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує з’ясувати, чому так відбувається.

Менше грошей – менше можливостей

Якщо фінансовий потік у житті бажає кращого, це викликає постійний стрес. Відтак, надмірний стрес погіршує функціонування сірої речовини в нашому мозку. Крім того, постійний стрес знижує нашу здатність приймати найбільш оптимальні і правильні рішення. Людина помиляється ще більше, і ще дужче заганяє себе у безвихідне становище.

Ще один важливий фактор, який негативно впливає на психіку людей з низьким доходом – відсутність якісного відпочинку. Маються на увазі регулярні поїздки в гори чи до моря, приміром, а до війни – в інші країни на гарні курорти. В людей з низьким доходом так не вийде, адже вони влітку намагаються підшукати додаткове джерело підробітку, щоб прогодувати сім’ю, а не витрачатися на повноцінну відпустку. Як результат, усвідомлення відсутності подібних радощів життя теж негативно відбивається на психіці. Чи можна говорити про якусь високу мотивацію до роботи в цьому випадку? Очевидно, що ні.

Руйнуються корисні зв’язки

Людина, яка заробляє мало, свідомо чи несвідомо ізолює себе від багатших та успішніших друзів. Приміром, друзі запрошують в ресторан, щоб відзначити святкову подію. Зрозуміло, що відмовившись декілька разів від подібних пропозицій, цю людину перестануть запрошувати в свою компанію. Бо навіщо запрошувати того, хто раз за разом відмовляється? А потім стається так, що з цим другом і взагалі перестають спілкуватися, бо різниця в доходах рано чи пізно призведе до цього. І це теж додатковий стрес, який важко чимось перекрити.

Погіршується харчування

Люди з невисоким рівнем доходу вимушені економити на всьому, в тому числі на харчуванні. А мозок потребує якісної їжі, щоб нормально працювати. Так, дешеві продукти не дадуть померти від голоду, але ж ми говоримо про те, як це впливає на нашу психіку. І цей вплив насправді колосальний, просто чимало людей не усвідомлюють цього.

Проблеми, які починаються з дитинства

Дуже складно в дорослому віці вирватися з цього зачарованого кола, якщо дитина народилася в сім’ї бідних батьків. Річ у тому, що в дітей із забезпечених сімей краще розвинена соціалізація. Та й можливості у здобутті престижної освіти теж впливатимуть на майбутній рівень доходів. Відтак – і на функціонування психіки. І якщо вірити дослідженням вчених з Університету Південної Каліфорнії, в дітей з бідних та багатих сімей по-різному розвиваються певні ділянки мозку. Так, у дітей багатих батьків краще розвинені області, що відповідають за деякі важливі навички: пам’ять, прийняття рішень, мову і читання.

Чи можна цьому дати раду?

На жаль, дуже складно подолати цю ситуацію. Обмеження, які накладаються низьким рівнем доходів, важко подолати самотужки. Тим паче, руйнівний рівень стресу веде до появи шкідливих звичок, які тільки погіршують ситуацію. Але можна принаймні перестати нещадно картати себе за це, адже не завжди в своїх проблемах винна сама людина.

Читайте також

 • Що робити, якщо мозок перестав працювати 1 жовтень, 2023

  В цій статті ви дізнаєтесь, що робити, якщо мозок відмовляється працювати та, як запустити його в короткий час, коли він так вам потрібен.

 • Що таке емоційний інтелект і як він допомагає в роботі? 1 жовтень, 2023

  Вміння правильно зчитувати та інтерпретувати емоції інших людей, а також реагувати на них, впливає на успіх в багатьох сферах життя. І якщо емоційний інтелект настільки важливий в житті кожного, давайте з’ясуємо, як він допомагає в роботі.

 • Яка роль HR-фахівців в управлінні змінами?28 вересень, 2023

  Управління змінами - це процес постійного коригування напрямку діяльності організації, завдань, оновлення її структури та пошуку нових можливостей.

 • Як спростити рекрутинг за допомогою автоматизації 24 вересень, 2023

  Українці все більше довіряють та перекладають певні робочі задачі чат-ботам, штучному інтелекту та автоматизації.

 • Як посилити креативність і розвинути творчі навички21 вересень, 2023

  Деякі люди й справді народжуються надзвичайно обдарованими. Але правда полягає в тому, що креативні навички можна й треба розвивати, адже це запорука успіху – як у повсякденному житті, так і на робочому місці. У цій статті розповімо, як посилити творчі навички і розвинути креативність.


Часто шукають

↑ Вгору