Менеджер з персоналу часто зіткається з труднощами пошуку спеціалістів, коли горять всі терміни. Спеціаліст в компанію необхідний у найближчий час, а гідних кандидатів хоч удень зі свічкою шукай. Щоб не потрапляти в подібні ситуації, або потрапивши легко та швидко вміти з них вийти, менеджерам з персоналу необхідно розробити власну систему пошуку, яка стане ефективною в такі моменти. Вона допоможе перевірити чи все було зроблено, щоб обминути подібну ситуацію зі сторони HR-ра.
Якщо ви вирішили скласти власну систему пошуку персоналу в компанію, то перше, що необхідно навчитися - формувати карту компетенцій, які повинен мати здобувач на цю вакансію. Від правильності визначення вимог буде залежати й те, як швидко ви знайдете такого спеціаліста. Дуже часто, створивши вакансію, менеджери з персоналу не отримують відповідного потрібного фідбека саме через занадто насичені умови, або взагалі невідповідність цих умов спеціальності. Щоб скласти вакансію з необхідними умовами, менеджеру з персоналу слід співпрацювати з керівником відділу, куди беруть спеціаліста. Саме він знає, що спеціаліст буде робити на цій вакансії та які завдання виконувати. За результатами співпраці з керівником відділу можна розробити профілі посад, в яких будуть відображені бажані рівні розвитку компетенцій. Хай ця база буде шаблонною, після ви зможете вносити корективи відповідно запитам керівників відділів.
Для того, щоб розумітися на психологічних відповідностях вашого потенційного здобувача, складіть портрет кандидатів з вказаними характеристиками: гендер, вік, соціальні особливості, мотивація.
Для того, щоб виробити найефективнішу систему пошуку, треба підібрати найбільш влучні канали пошуку персоналу. Це можуть бути рекрутингові сайти, соціальні мережі, ярмарки вакансій, спеціалізовані заходи (конференції).
Якщо в процесі пошуку роботи, вам потрапляються спеціалісти, які розглядають тільки роботу на фрілансі чи вже знайшли роботу, але вам вони дуже сподобались і вони стовідсотково відповідають вашим потребам вакансії, не поспішайте їх видаляти. Навпаки, створіть базу саме для таких кандидатів. У майбутньому можете звернутися до них із запитом відкритої вакансії, можливо вони захочуть змінити свою роботу на вашу користь.
Щоб співбесіда проходила без усіляких перешкод, створіть декілька сценаріїв співбесід, відповідно формам проведення.
Бажаємо вам найкращих здобувачів!
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.