RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Личные качества на работе
  5. Як тактовно поцікавитися про дедлайн? Поради для ефективної комунікації

Як тактовно поцікавитися про дедлайн? Поради для ефективної комунікації

19.12.2022 507
Як тактовно поцікавитися про дедлайн? Поради для ефективної комунікації

Як тактовно поцікавитися про дедлайн? Поради для ефективної комунікації

19.12.2022     507

Тривалі відключення світла діють на нерви, бо впливають як на особисте життя, так і на роботу. В таких умовах складно не лише вчасно виконувати свою роботу, а й бути стриманими з іншими людьми. Зі своїми колегами, клієнтами чи підлеглими. А неправильно вибудувана комунікація, між іншим, може коштувати компанії чимало грошей. Щоб краще зрозуміти наслідки неправильного спілкування між співробітниками компанії, звернемося до цифр. Так, експертка з комунікацій Дебра Гамільтон стверджує, що ціна нерозуміння та неефективної комунікації для малого бізнесу з умовною сотнею працівників буде коштувати на рік… 420 тис. доларів! Можливо, для українським компаній ця цифра буде значно меншою, але чи не краще мінімізувати фінансові втрати компанії, вибудовуючи більш ефективну комунікацію всередині неї? Портал з працевлаштування Jobs.ua приготував для вас декілька порад, як тактовно поцікавитися про дедлайн.

«Люди, будьте взаємно красивими!»

Так писала наша видатна Ліна Костенко, і її слова зараз актуальні як ніколи. Тож не забуваємо про ввічливі форми звертання, коли хочемо поцікавитися в колеги чи підлеглого про стан виконаної роботи. Щоб зробити своє звернення чи прохання більш емпатійним, пам’ятаємо про основні рекомендації:

  • Поцікавтеся передусім, як справи, чи все гаразд;
  • Уникайте наказових форм, спілкуйтесь ввічливо (прошу, будь ласка);
  • Питайте, а не стверджуйте (чи можеш доробити на завтра до обіду, чи матимеш час внести правки сьогодні?);
  • Пояснюйте, чому запитуєте про те чи інше;
  • Замість критики чи пасивної агресії – пропонуйте свої варіанти (пропоную зробити так, а давай зробимо ось що…);
  • Використовуйте смайлики, щоб трохи «оживити» ваше повідомлення. Зрештою, вони для цього й призначені.

Приклади комунікації, як тактовно цікавитися про робочі завдання

Розглянемо декілька варіантів, як ефективно комунікувати з колегами чи підлеглими.

  1. «Привіт, як у тебе справи, все гаразд? А як ситуація зі світлом? Питаюся, бо цікавить, чи зможеш сьогодні доопрацювати наші останні правки. Трохи хвилююся через дедлайн, який через два/три/чотири дні, і хочеться все встигнути. Можливо, тобі потрібна допомога?»
  2. «Доброго ранку, як справи, як настрій? Пишу щодо нашого останнього проєкту, який запускається вже незабаром. Просто хочу нагадати, що до п’ятниці потрібні всі матеріали по ньому. Давай я зателефоную тобі пізніше, щоб узгодити всі деталі, гаразд?»
  3. «Привіт! Хочу запитати в тебе, чи ти встиг уже ознайомитися із технічним завданням? Якщо маєш якісь зауваження, надай їх, будь ласка, до 16 год. Перед розмовою з клієнтом мені важливо вислухати твої міркування».
  4. «Мої вітання, Сергію. Розумію, що інтернет у тебе може працювати нестабільно, тому пишу, щоб уточнити – чи встигаєш ти зробити все до п’ятниці, про що ми домовлялися раніше? Якщо ні, чим тобі можна допомогти?»

Як бачимо, це не так уже й складно – писати ввічливо і без агресії, навіть якщо в самого немає настрою від слова «зовсім». Адже хіба не таким повинне бути спілкування в робочому середовищі?

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


↑ Наверх