Якщо на співбесіді ви розповіли значно більше, ніж планували до її початку, це не завжди означає, що все минуло добре. Могло так статися, що ви втрапили у психологічні пастки, турботливо розставлені ейчаром. А якщо ви тільки готуєтеся до співбесіди, Jobs.ua пропонують ознайомитися з видами психологічних пасток, які застосовують у своїй практиці рекрутери.
Як розпізнати, що вас на співбесіді хочуть спровокувати на негативні емоції, щоб перевірити вашу стресостійкість на ділі, а не лише на словах? Уявіть ситуацію: ви детально розповіли все, про що запитував рекрутер, а він починає знову і знову уточнювати те ж саме, мовби нічого не зрозумів. Звісно, така ситуація може вивести з рівноваги кого завгодно. І от уже вкотре ви пояснюєте одне й те саме, а потім різко кидаєте: «Та ви що, знущаєтеся з мене?». На обличчі рекрутера – задоволена усмішка. Ні, він не знущався з вас, він випробовував ваше терпіння.
До речі, цей самий прийом використовують слідчі під час допиту. Цей прийом розрахований на те, що при повторюванні одного й того ж самого людина починає нервуватися, а тому може втратити контроль над собою. А в такому стані легше бовкнути зайве, тому цим прийомом залюбки користуються слідчі. І рекрутери. Тому будьте уважними, якщо на співбесіді втрапили у таку ситуацію. Спокійно роз’яснюйте рекрутеру стільки разів, скільки треба буде. Пам’ятайте, вас випробовують не просто так – можливо, ваша майбутня посада потребуватиме значної стресостійкості.
Іноді на співбесіді застосовується інша тактика. Тактика мовчазного рекрутера передбачає, що після вашої відповіді рекрутер і далі мовчить, продовжує зазирати в очі, в той час як кандидат починає хвилюватися, чи все він добре сказав, а мовчання продовжується, а кандидат починає хвилюватися ще більше, і в результаті може наговорити того, що зовсім не планував говорити. Знову ж таки, це сталося внаслідок хвилювання і стресу, як і в першому пункті. А чому? Бо виникає потреба заповнити незручні паузи в розмові. Але вчіться протидіяти таким психологічним трюкам: якщо ви відповіла на питання і запала тиша, нехай так. Перефразовуючи одну відому рекламу, зазначимо, що іноді краще помовчати, ніж говорити.
Ще один чудовий спосіб витягнути з людей зайву інформацію – це вдати надзвичайну зацікавленість вашою персоною. Адже кожній людині лестить, коли до її персони виявляють посилену увагу. Підчепити на цей гачок не складно, знаючи про нескладні маніпуляції в розмові, щоб налаштувати співрозмовника на довірливу хвилю. Це кивки в такт словам, зацікавлені погляди і вигляд, ніби рекрутер ловить кожне ваше слово. А він дійсно із захватом ловитиме кожне ваше слово, чудово знаючи, що така зацікавленість вами дасть змогу розговорити вас і дізнатися значно більше, ніж ви планували сказати.
Тому будьте уважні і не ведіться на цей, а також на всі інші психологічні трюки. Згадуйте в такі моменти про самоконтроль, щоб лаконічно і ємко відповідати на питання рекрутера і взагалі – поводитися настільки природньо, наскільки можливо. Ваш ейчар обов’язково це зауважить і відмітить про себе.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.