RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Собеседование без проблем
  5. Як уникнути психологічних пасток на співбесіді?

Як уникнути психологічних пасток на співбесіді?

24.05.2021 530
Як уникнути психологічних пасток на співбесіді?

Як уникнути психологічних пасток на співбесіді?

24.05.2021     530

Якщо на співбесіді ви розповіли значно більше, ніж планували до її початку, це не завжди означає, що все минуло добре. Могло так статися, що ви втрапили у психологічні пастки, турботливо розставлені ейчаром. А якщо ви тільки готуєтеся до співбесіди, Jobs.ua пропонують ознайомитися з видами психологічних пасток, які застосовують у своїй практиці рекрутери.

Дурненький рекрутер

Як розпізнати, що вас на співбесіді хочуть спровокувати на негативні емоції, щоб перевірити вашу стресостійкість на ділі, а не лише на словах? Уявіть ситуацію: ви детально розповіли все, про що запитував рекрутер, а він починає знову і знову уточнювати те ж саме, мовби нічого не зрозумів. Звісно, така ситуація може вивести з рівноваги кого завгодно. І от уже вкотре ви пояснюєте одне й те саме, а потім різко кидаєте: «Та ви що, знущаєтеся з мене?». На обличчі рекрутера – задоволена усмішка. Ні, він не знущався з вас, він випробовував ваше терпіння.

До речі, цей самий прийом використовують слідчі під час допиту. Цей прийом розрахований на те, що при повторюванні одного й того ж самого людина починає нервуватися, а тому може втратити контроль над собою. А в такому стані легше бовкнути зайве, тому цим прийомом залюбки користуються слідчі. І рекрутери. Тому будьте уважними, якщо на співбесіді втрапили у таку ситуацію. Спокійно роз’яснюйте рекрутеру стільки разів, скільки треба буде. Пам’ятайте, вас випробовують не просто так – можливо, ваша майбутня посада потребуватиме значної стресостійкості.

Рекрутер мовчить, а ви?

Іноді на співбесіді застосовується інша тактика. Тактика мовчазного рекрутера передбачає, що після вашої відповіді рекрутер і далі мовчить, продовжує зазирати в очі, в той час як кандидат починає хвилюватися, чи все він добре сказав, а мовчання продовжується, а кандидат починає хвилюватися ще більше, і в результаті може наговорити того, що зовсім не планував говорити. Знову ж таки, це сталося внаслідок хвилювання і стресу, як і в першому пункті. А чому? Бо виникає потреба заповнити незручні паузи в розмові. Але вчіться протидіяти таким психологічним трюкам: якщо ви відповіла на питання і запала тиша, нехай так. Перефразовуючи одну відому рекламу, зазначимо, що іноді краще помовчати, ніж говорити.

Зацікавлений рекрутер

Ще один чудовий спосіб витягнути з людей зайву інформацію – це вдати надзвичайну зацікавленість вашою персоною. Адже кожній людині лестить, коли до її персони виявляють посилену увагу. Підчепити на цей гачок не складно, знаючи про нескладні маніпуляції в розмові, щоб налаштувати співрозмовника на довірливу хвилю. Це кивки в такт словам, зацікавлені погляди і вигляд, ніби рекрутер ловить кожне ваше слово. А він дійсно із захватом ловитиме кожне ваше слово, чудово знаючи, що така зацікавленість вами дасть змогу розговорити вас і дізнатися значно більше, ніж ви планували сказати.

Тому будьте уважні і не ведіться на цей, а також на всі інші психологічні трюки. Згадуйте в такі моменти про самоконтроль, щоб лаконічно і ємко відповідати на питання рекрутера і взагалі – поводитися настільки природньо, наскільки можливо. Ваш ейчар обов’язково це зауважить і відмітить про себе.

Читайте также


↑ Наверх