Порушення особистих кордонів на робочому місці - справа досить поширена. Подібне відчуття, що вас використовують в особистих цілях, виникає коли вас навантажують додатковою відповідальністю, робота збільшується, а ви при цьому не отримуєте додаткових заохочень. Згодом відчувається втома, роздратованість та розчарування. Щоб уникнути подібних ситуацій, вам потрібно навчитися відстоювати власні кордони, вчасно і правильно реагувати вторгнення та вправно їх уникати. Jobs.ua готовий поділитися з вами практичними порадами та навчити робити це максимально екологічно для обох сторін в робочому процесі.
Особисті кордони на робочому місці - це, по суті, така територія робочого процесу кожного співробітника, де він відчуває себе комфортно для виконання своїх обов’язків та функцій, як цілісної особистісної одиниці. Як вчасно визначити та помітити, що твої власні кордони на роботі порушуються? В цьому вам допоможуть ваші посадові інструкції, покладаючись на які, ви точно можете визначитись, чи входить це в ваші обов’язки. Досить складно визначити, коли роботодавець дає додаткові завдання для розширення вашого кругозору та набуття додаткових професійних умінь. В такому випадку краще буде обговорити з роботодавцем це або поставити собі запитання:
Тож якщо набутий досвід від виконання завдань ніяк не співставляється з витраченим часом та вашими зусиллями, то скоріше за все ваші кордони порушуються й саме час сказати “ні”. Для цього достатньо відмовитись від виконання додаткових завдань від керівника мотивуючи це тим, що у вас є час на виконання тільки своїх завдань з посадової інструкції. Відмова може коректно звучати в наступних фразах: “Я б допоміг тобі, але на жаль горить власний, потрібно встигнути” або “Вибачте, але не встигаю по своїм завданням”.
Краще все ж таки обговорити з керівником наступну взаємодію та виконання завдань від нього, попросивши розставити пріоритетність виконання цих завдань. Дуже часто нам важко відмовити керівнику, бажаючи щоб вас похвалили чи засмутити його. Якщо помічали за собою такі думки, то краще попрацювати з самооцінкою. Для цього прийти висновку, що саме ви та людина, від якої похвала найцінніша, яка насправді гідна, щоб ви догодили саме їй. В питанні особистих кордонів важливо також визначити, а що саме ви знаєте про особисті кордони? Що хочете особисто ви? Чи є у вас час на додаткові завдання і чи готові ви жертвувати власними зусиллями та часом?
Якщо відстоювати кордони у вас виходить складно, а керівник вимагає виконання, переходьте до серйозної розмови з керівником з проханням визначити чіткі кордони ваших обов’язків. В деяких ситуаціях це справді може стати причиною, за якою між вами стануть прохолодні відношення, але якщо таким чином у вас вийде відстояти власні кордони, то це допоможе вам розвантажити свій робочий день.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.