Сучасний ритм життя дуже стресогенний. Він став більш динамічним, люди — амбіційнішими, кожен прагне досягти успіху в починаннях, виконати максимум завдань. Але в такому форматі найбільш вразливим місцем стає психіка. Люди стикаються з фізичними, емоційними, фінансовими, робочими стресами. Життєвий досвід наповнюється не тільки перемогами, успіхами, досягненнями, але й страхами, злістю, хронічною втомою. Будь-які подразники виводять організм зі стану рівноваги, несприятливо позначаються на емоційному стані, пригнічують бажання рухатися далі. Як їм протистояти? Кращий спосіб — виховати в собі стресостійкість.
Це сукупність якостей, завдяки яким людина краще переносить інтелектуальні, вольові та емоційні навантаження. Є люди з вродженою стресостійкістю, яка передалася їм від минулого покоління. Вони володіють такими якостями, як легкість характеру і розвинене почуття гумору. Ці люди швидко знаходять вихід зі стресових ситуацій, і вони не відображаються на їх емоційному стані в повній мірі. Але якщо генетика не нагородила подібними якостями, стресостійкість можна розвинути.
У кожної людини — своя стресова межа. Одні стійкі до зовнішніх подразників, інші починають панікувати через кожну дрібницю і знаходяться в стані стресу досить довго. Як протистояти всьому, що негативно відбивається на настрої, працездатності і психічному здоров'ї? Ось кілька порад:
Намагайтеся сприймати стрес як невід'ємну частину життя. Без нього не буде прогресу. У багатьох ситуаціях стрес допомагає включити внутрішні резерви організму, навчитися швидше думати, діяти ефективніше. Негативно впливають на емоційний стан сильні і постійні конфлікти, відсутність повноцінного відпочинку, рутинний спосіб життя. Досить змінити ставлення до того, що відбувається навколо, навчитися розуміти емоції інших людей, і ви зможете спокійно реагувати на різні ситуації, навіть якщо вони виходять з-під контролю.
Виховати в собі стійкість до подразників і стресів допоможе отримання нових знань. Психолог Абрахам Маслоу помітив, що владу над людиною має те, чого він не знає. Знання приносить можливість контролю і вибору. Легше впоратися з труднощами, якщо знаєш, чому протистояти.
Дивіться в обличчя страхам і підвищуйте самооцінку. Той, хто поважає себе, вірить в свої сили, захищений від інших. Знаючи собі ціну, ви не будете близько сприймати зауваження і критику, вплутуватися в конфлікти. Всі сили краще кинути на виховання характеру, вдосконалення навичок, навчання і саморозвиток.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.