Сучасний ритм життя дуже стресогенний. Він став більш динамічним, люди — амбіційнішими, кожен прагне досягти успіху в починаннях, виконати максимум завдань. Але в такому форматі найбільш вразливим місцем стає психіка. Люди стикаються з фізичними, емоційними, фінансовими, робочими стресами. Життєвий досвід наповнюється не тільки перемогами, успіхами, досягненнями, але й страхами, злістю, хронічною втомою. Будь-які подразники виводять організм зі стану рівноваги, несприятливо позначаються на емоційному стані, пригнічують бажання рухатися далі. Як їм протистояти? Кращий спосіб — виховати в собі стресостійкість.
Це сукупність якостей, завдяки яким людина краще переносить інтелектуальні, вольові та емоційні навантаження. Є люди з вродженою стресостійкістю, яка передалася їм від минулого покоління. Вони володіють такими якостями, як легкість характеру і розвинене почуття гумору. Ці люди швидко знаходять вихід зі стресових ситуацій, і вони не відображаються на їх емоційному стані в повній мірі. Але якщо генетика не нагородила подібними якостями, стресостійкість можна розвинути.
У кожної людини — своя стресова межа. Одні стійкі до зовнішніх подразників, інші починають панікувати через кожну дрібницю і знаходяться в стані стресу досить довго. Як протистояти всьому, що негативно відбивається на настрої, працездатності і психічному здоров'ї? Ось кілька порад:
Намагайтеся сприймати стрес як невід'ємну частину життя. Без нього не буде прогресу. У багатьох ситуаціях стрес допомагає включити внутрішні резерви організму, навчитися швидше думати, діяти ефективніше. Негативно впливають на емоційний стан сильні і постійні конфлікти, відсутність повноцінного відпочинку, рутинний спосіб життя. Досить змінити ставлення до того, що відбувається навколо, навчитися розуміти емоції інших людей, і ви зможете спокійно реагувати на різні ситуації, навіть якщо вони виходять з-під контролю.
Виховати в собі стійкість до подразників і стресів допоможе отримання нових знань. Психолог Абрахам Маслоу помітив, що владу над людиною має те, чого він не знає. Знання приносить можливість контролю і вибору. Легше впоратися з труднощами, якщо знаєш, чому протистояти.
Дивіться в обличчя страхам і підвищуйте самооцінку. Той, хто поважає себе, вірить в свої сили, захищений від інших. Знаючи собі ціну, ви не будете близько сприймати зауваження і критику, вплутуватися в конфлікти. Всі сили краще кинути на виховання характеру, вдосконалення навичок, навчання і саморозвиток.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.