RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Собеседование без проблем
  5. Як з самого початку зрозуміти корпоративну культуру компанії

Як з самого початку зрозуміти корпоративну культуру компанії

30.01.2022 347Автор: Лоліта Платошкіна
Як з самого початку зрозуміти корпоративну культуру компанії

Як з самого початку зрозуміти корпоративну культуру компанії

30.01.2022     347Автор: 

Будь-яка компанія має свою власну внутрішню корпоративну культуру. Часто трапляється так, що з корпоративною культурою здобувач знайомиться лише після працевлаштування. Проте не рідко неправильно побудована політика корпоративної культури та внутрішні процеси всередині колективу стають головною проблемою звільнень спеціалістів. В свою чергу це має потужний негативний вплив на загальні показники компанії в цілому.

Корпоративна культура - це, звісно ж, не про декілька зустрічей всією командою, а більше про подолання щоденних труднощів у вирішенні спільних завдань. Але перш ніж вивчати корпоративну культуру компанії, в яку працевлаштовуєтесь, визначиться зі своїми цінностями. Тільки розуміючи, що для вас важливо, ви зможете визначитись з роботодавцем на користь конкретної компанії. Саме тому, перш ніж допитувати рекрутера, дайте собі чесні відповіді на питання:

  • Що для вас ідеальна команда? Яка вона повинна бути?
  • Чи вмієте ви працювати в команді? Що для вас важливо в командній роботі?
  • Що ви вважаєте поганою компанією? Що для вас погана команда? Що для вас поганий колега?

Якщо ви до цього працювали в іншому місці, то пригадайте, в якій компанії вам було не комфортно працювати, а в яких комфортно і чому. Відповіді на ці питання дозволять вам зробити акцент на пріоритетних вимогах для вашого працевлаштування.

Питання рекрутеру про цінності компанії

Співбесіда - основна зустріч з роботодавцем, на якій у вас є змога отримати відповіді на питання, які вас цікавлять про корпоративну культуру компанії та робочій команді, в якій вам доведеться працювати.

Jobs.ua радить задати наступні п’ять питань рекрутеру в обов’язковому порядку. 

Дізнайтесь все про робочі процеси в команді

Відповідь на нього дасть вам розуміння, з якими людьми ви працюватимете, а саме люди і формують внутрішню культуру. Тож дізнайтесь: скільки людей в команді, з ким вам доведеться працювати щодня, хто буде перевіряти вашу роботу та кому ви будете доповідати про її вчасне виконання. 

Оберіть кейсовий підхід

Про корпоративну культуру найкраще за всього розкаже конкретний кейс чи ситуацію. Наприклад, ви можете запитати: «Чи траплялися ситуації, коли клієнт був незадоволений роботою команди? Що ви, як компанія, робили у такому разі?».

Питання про формат роботи

Формат роботи всередині компанії багато може розповісти про її культуру. Наприклад, якщо в компанії вітається ініціативність, то має існувати механізм, який дозволяє кожному поділитися ідеями та отримати зворотний зв'язок.

Дізнайтесь про бонуси та плюшки

Бонуси справді можуть частково відображати культуру компанії. Наприклад, якщо компанія декларує важливість навчання та саморозвитку для співробітників, то їх у цьому підтримуватиме — компенсаціями чи стипендіями на навчання, внутрішнім університетом, корпоративними курсами іноземних мов тощо. Адже це цінність для неї та частина її культури.

Запитайте прямо

Ви можете без натяків і обхідних шляхів попросити рекрутера описати корпоративну культуру компанії та її цінності, а потім уточнити цікаві для вас моменти:

як компанія розвиває та підтримує корпоративну культуру,

як корпоративна культура змінювалась з роками,

чи збігаються цінності команди з цінностями кожного її члена,

які якості характеру обов’язкові для роботи за посадою.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх