Будь-яка компанія має свою власну внутрішню корпоративну культуру. Часто трапляється так, що з корпоративною культурою здобувач знайомиться лише після працевлаштування. Проте не рідко неправильно побудована політика корпоративної культури та внутрішні процеси всередині колективу стають головною проблемою звільнень спеціалістів. В свою чергу це має потужний негативний вплив на загальні показники компанії в цілому.
Корпоративна культура - це, звісно ж, не про декілька зустрічей всією командою, а більше про подолання щоденних труднощів у вирішенні спільних завдань. Але перш ніж вивчати корпоративну культуру компанії, в яку працевлаштовуєтесь, визначиться зі своїми цінностями. Тільки розуміючи, що для вас важливо, ви зможете визначитись з роботодавцем на користь конкретної компанії. Саме тому, перш ніж допитувати рекрутера, дайте собі чесні відповіді на питання:
Якщо ви до цього працювали в іншому місці, то пригадайте, в якій компанії вам було не комфортно працювати, а в яких комфортно і чому. Відповіді на ці питання дозволять вам зробити акцент на пріоритетних вимогах для вашого працевлаштування.
Співбесіда - основна зустріч з роботодавцем, на якій у вас є змога отримати відповіді на питання, які вас цікавлять про корпоративну культуру компанії та робочій команді, в якій вам доведеться працювати.
Jobs.ua радить задати наступні п’ять питань рекрутеру в обов’язковому порядку.
Дізнайтесь все про робочі процеси в команді
Відповідь на нього дасть вам розуміння, з якими людьми ви працюватимете, а саме люди і формують внутрішню культуру. Тож дізнайтесь: скільки людей в команді, з ким вам доведеться працювати щодня, хто буде перевіряти вашу роботу та кому ви будете доповідати про її вчасне виконання.
Оберіть кейсовий підхід
Про корпоративну культуру найкраще за всього розкаже конкретний кейс чи ситуацію. Наприклад, ви можете запитати: «Чи траплялися ситуації, коли клієнт був незадоволений роботою команди? Що ви, як компанія, робили у такому разі?».
Питання про формат роботи
Формат роботи всередині компанії багато може розповісти про її культуру. Наприклад, якщо в компанії вітається ініціативність, то має існувати механізм, який дозволяє кожному поділитися ідеями та отримати зворотний зв'язок.
Дізнайтесь про бонуси та плюшки
Бонуси справді можуть частково відображати культуру компанії. Наприклад, якщо компанія декларує важливість навчання та саморозвитку для співробітників, то їх у цьому підтримуватиме — компенсаціями чи стипендіями на навчання, внутрішнім університетом, корпоративними курсами іноземних мов тощо. Адже це цінність для неї та частина її культури.
Запитайте прямо
Ви можете без натяків і обхідних шляхів попросити рекрутера описати корпоративну культуру компанії та її цінності, а потім уточнити цікаві для вас моменти:
як компанія розвиває та підтримує корпоративну культуру,
як корпоративна культура змінювалась з роками,
чи збігаються цінності команди з цінностями кожного її члена,
які якості характеру обов’язкові для роботи за посадою.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?