RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Як зберегти працездатність зимою

Як зберегти працездатність зимою

27.01.2020 411
Як зберегти працездатність зимою

Як зберегти працездатність зимою

27.01.2020     411

Якщо літом нас розслабляє спека, то в холодну пору року працювати не хочеться зовсім через інші причини: організм буквально впадає в «сплячку», щоб зберегти енергію... Це інколи призводить до неприємних наслідків, але їх можна уникнути, якщо взяти до уваги корисні рекомендації фахівців. JOBS.UA пропонує кілька з них.

Якщо ви втомилися

Буває так, що втомленість відчуваєте буквально з самого ранку. На роботу після поїздки в транспорті ви приходите вже майже як вижатий лимон, і ближче до обіду працездатність зовсім зникає…

У цій ситуації треба навчитися правильно розподіляти робочі завдання. Періодично робіть перерви в роботі, при наймі невеликі. Не засиджуйтесь довго на роботі, краще допрацювати вдома... У крайньому разі, так вдасться поділити роботу на «порції». До того ж домашня обстановка більш комфортно діє на психіку.

Намагайтеся відпочивати і обов'язково висипатися. Якщо вам дуже рано треба вставати, обов'язково лягайте спати раніше. Недосип – одна з головних причин денної втоми. Пам’ятайте також, що втома може бути реакцією на перевтому. Якщо у вас є можливість, на деякий час відкласти всі робочі справи, візьміться за них, коли добре відпочинете і будете почувати себе бадьоро.

Якщо дуже хочеться спати

Дуже часто зранку ми намагаємося підбадьорити себе горнятком кави, однак вже через годину знову хочеться спати… Секрет простий: каву потрібно пити не на сніданок, а через кілька годин після того, як ви проснулися. Наприклад, коли ви вже приїхали на роботу. Кофеїн найбільш активно та ефективно засвоюється організмом з 9.30 до 11.30. А встаємо ми зазвичай в 6.30-7.00. А от, якщо пити каву на роботі кожні дві-три години, можна отримати гіпертонічний криз або інфаркт.

Якщо важко зосередитися

Інколи завдання не рухається вперед лише тому, що ми не можемо ні на чому зосередитися. А це тому, що ви просто неправильно розподіляєте поточні завдання. Багато хто з нас на роботі намагається виконувати кілька завдань одночасно. Результат рідко буває хорошим.

Оптимальний варіант – визначити, скільки часу у вас іде на кожне завдання. Наприклад, півгодини виділіть на спілкування з клієнтами, дві години – на складання звіту, ще чверть – на перевірку пошти і відповіді на листи… Намагайтеся не змішувати ці справи. Пам’ятайте, мозку, аби повноцінно переключитися з одного завдання на інше, потрібно в середньому 25 хв.

Якщо під час виконання роботи помітили, що втрачаєте увагу і зосередженість, зробіть невеличку перерву і просто на п'ять хвилин закрийте очі.

Корисні уловки

Якщо є можливість добиратися на роботу пішки, вибирайте цей варіант. Швидка хода, тим більше в прохолодну погоду, здатна найкраще постачати мозку кисень.

Дотримуйтесь порядку на робочому столі. Завдяки цьому ви можете швидко знайти необхідний документ і вчасно виконати те чи інше завдання.

Ідучи на обід не беріть з собою смартфон чи планшет. Останні наукові дослідження показали, що співробітники, які під час обіду користувалися гаджетами, до кінця робочого дня більше втомлювались і у них зменшувалась працездатність.

Читайте также

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.


↑ Наверх