Завтра Муниципальной больничной кассе (МБК) исполнится год. Напомним, суть ее в том, что любой человек, платя в месяц 30 гривен, может рассчитывать на компенсацию расходов на лечение в случае чего. Но касса не популярна. Сейчас ее членами числятся 16,5 тысячи человек, но 85% из них — медработники, которых «вступало» в МБК начальство коллективно. Об этом нам сказал директор МБК Владимир Долот. По его словам, за счет касс полечилось 340 пациентов за год, в среднем за каждого заплатили по 1300 грн, но был случай, когда лечение больного стоило МБК 6,5 тыс. грн.
«Это наш коллега, который лежал в реанимации, у него был сепсис», — говорит Долот. Одним из плюсов Владимир Жижин, вступивший в МБК одним из первых, считает уверенность в завтрашнем дне: «Покупать препараты в случае чего выходит дороже». А минусом Ольга Антонович считает то, что касса не полностью покрывает стоимость лечения: «Маме нужно было поменять сустав, который стоит 30 тыс. грн, а оплатили нам лишь лекарства».
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.