Відволікатися від важких новин можна по-різному. Наприклад, опановуючи давні японські ремесла, які принесуть вам безліч хвилин задоволення і навіть, можливо, розрадять у важку хвилину. А якщо розвинете свою майстерність, опановуючи описані нижче хобі, зможете здивувати не лише себе, а й своїх друзів та колег.
Звичайно, ви не оживите свого паперового тигра так, як це зробила героїня оповідання «Паперовий звіринець» Кена Лю, але розважити друзів та колег потішними фігурками з паперу ще й як можете. З часом, «розкачавшись» в цьому занятті, ви зможете створити цілий зоопарк на своєму робочому місці. Ці фігурки тішитимуть і ваше око, і ваших колег, і клієнтів.
Вбачаємо у цьому також практичну потребу: можна взяти і покрутити таку фігурку в руках в якості антистресу. Або коли міркуєте над якоюсь проблемою. Не забуваємо, що це заняття розвиває дрібну моторику рук, та й ваш розум теж не відпочиватиме в цей час, вирішуючи відсторонено певну проблему. Скільки переваг у такій незначній, здавалося б, справі, чи не так?
У поетичній та філософській кінопоемі Кім Кі Дука старий майстер виводить ієрогліфи за допомогою води, а не чорнила, щоб нагадувати собі про скороминущість і плинність всього, що нас оточує. Вам так робити не потрібно, а от навчитися виводити справжні японські ієрогліфи, паралельно дізнаючись, що вони означають – теж цікаве заняття на дозвіллі. І яке теж може принести вам чимало втіхи. Тим паче, це не так просто, як здається: малюючи ті чи інші ієрогліфи, ви затратите немало часу, щоб навчитися виводити ієрогліфи незгірш за японців.
Звісно, доведеться придбати необхідні знаряддя, а саме спеціальний пензлик для написання ієрогліфів, чорнило та пергамент. Так, пергамент можна замінити на звичайний офісний папір, а з часом, навчившись виводити ієрогліфи, ви зможете оформляти їх в рамку та поміщати під скло. І дарувати, звісно, друзям та колегам.
Мабуть, це заняття більше припаде до смаку саме жінкам, адже хто цінує квіти більше, ніж самі жінки? Вивчати закони гармонії при укладанні квітів та інших рослин у букети, формувати з них довершені з точки зору естетики композиції – тут теж вбачаємо багато переваг для людини, яка візьметься опановувати це давнє японське мистецтво. По-перше, ви відкриєте для себе багато нового про звичні, здавалося б, речі; по-друге, ви навчитеся робити такі незвичні та цікаві букети, від яких перехоплюватиме подих усім вашим друзям та колегам, яким ви роздаровуватимете ці букети на урочисті події. По-третє, іменинникам та «винуватцям» інших урочистих подій буде вдвічі приємніше усвідомлювати, що їм подарували не просто квіти, а довершену композицію із дотриманням усіх правил та рекомендацій цього давнього ремесла.
Але це ще не все.
Якщо маєте таку можливість, в офісі чи загалом у компанії можна замість банальних квіткових композицій у вазах розміщати справжні шедеври букетоскладання. Повірте, за належного підходу, вашої креативності та вмінь одними лиш букетами можна показати клієнтам вашої компанії, що тут працюють справжні професіонали, які знають і вміють багато. Як бачимо, навіть у такий незвичний та екзотичний спосіб можна чимало сказати іншим людям, не вимовивши при цьому жодного слова.
Це образно висловлюючись, звісно. Адже люди, які мають таке хобі, дійсно вкладають свою душу у вирощування та догляд за своїми бонсайчиками. Вирощуючи такі деревця, ви дізнаєтеся багато чого цікавого, і не лише про рослин. А щоб надихнутися на цю чудову справу, відвідайте тематичні групи в соцмережах, присвячені мистецтву бонсай. Ви здивуєтеся, побачивши, які дивовижні форми та композиції можуть приймати карликові деревця, коли до них доторкається справжня людська фантазія та бажання витворити щось довершене і незвичне.
А ваші «вихованці» з часом можуть стати справжньою прикрасою не лише вашого робочого місця, а й усього офісу. Тим паче, бонсайчики стануть чудовим подарунком для ваших друзів та колег, які люблять доглядати за рослинами.
Як бачимо, навіть екзотичні для українців хобі можна перетворити в чудове та захоплююче заняття, яке розрадить вас і відволіче від тривожних новин і всього того жахіття, що діється навколо. Не варто забувати про прекрасне навіть в темні часи, як вважаєте?
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».