RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Увольнение
  5. Звільнення: крок у нове життя

Звільнення: крок у нове життя

21.08.2019 532
Звільнення: крок у нове життя

Звільнення: крок у нове життя

21.08.2019     532

Звільнення – важкий період навіть для емоційно стійких людей. У зв’язку з втратою постійного заробітку, більшість безробітних впадають в депресію. Але опускати руки все ж не варто. Відповідь на питання про те, що потрібно робити після звільнення, досить проста – зібратися з силами і рухатися далі!

Поради психологів

Порушення життєвих пріоритетів, розпорядку дня і нестабільна фінансова ситуація – головні причини депресивного стану людей, які звільнилися. Але не варто впадати у відчай. Отриманий досвід слід прийняти з користю і рухатися далі з новими силами.

Найчастіше люди, яких звільнили з роботи, що робити далі, навіть не здогадуються. Психологи радять дотримуватися простих правил:

  • економити. Якщо немає заощаджень, необхідно вести ретельний облік особистих фінансів. Можливо, на якийсь час доведеться відмовитися від необдуманих покупок;
  • прибрати з життя зайве. Наприклад, тим, хто раніше харчувався виключно в кафе, слід вчитися готувати вдома. Можна також виключити тренування у спортзалі і відвідувати стадіон. Навіть такі невеликі зміни допоможуть суттєво заощадити;
  • цінувати час. Якщо раніше через постійну зайнятість не вистачало часу на відпочинок, прогулянки або хобі, після звільнення слід виділити хоч невеликий період на улюблені справи;
  • визначитися з пріоритетами. Чи варто шукати вакансії на таку ж посаду або краще кардинально змінити сферу діяльності? Звільнення – це гарний привід розвиватися і спробувати свої сили в нових напрямках.

У кожної людини є список завдань, на які завжди раніше не вистачало часу. Може, варто зайнятися їх реалізацією? Тільки у спокійній атмосфері можна прийняти обдумані рішення і почати новий етап свого життя.

Кардинальні зміни

Кардинальні зміни

Навіть якщо звільнення було очікуваним, приємного в цьому мало. Всіх безробітних умовно можна розділити на кілька категорій. Залежно від життєвих пріоритетів, після звільнення розвиток подій відбувається за одним із сценаріїв:

  • активний. Люди, для яких кар’єра завжди на першому місці, шукають нову, гідну посаду. Вони намагаються довести, що звільнення – це просто непорозуміння. Найчастіше така поведінка викликана бажанням довести оточуючим свою затребуваність. Саме тому всі рішення приймаються поспішно, а іноді навіть необдумано;
  • ґрунтовний. Якщо остання робота була нецікавою, значить, саме час знайти більш підходящий варіант. Безробітні, які дотримуються такої точки зору, шукають вигідні вакансії і приймають виважені рішення;
  • приємний. Ті, хто має заощадження, дають собі час відпочити. Така поглиблена реабілітація сприяє запобіганню емоційного вигорання;
  • депресивний. Ті, у кого немає сил шукати нову роботу, потребують підтримки рідних і близьких. Щоб зробити кар’єрний крок, їм не можна тримати емоції в собі. Тільки після тривалих співбесід, вони зможуть зібратися з силами і почати шукати роботу.

Звільнення не привід опускати руки. Знайти хорошу роботу можна навіть не виходячи з дому. Звичайно, для цього необхідно наполегливо попрацювати, але результат не змусить себе чекати.

Читайте также

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 Июль, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 Июль, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 Июль, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 Июль, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 Июль, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Наверх