UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Звільнення
  5. Звільнення: крок у нове життя

Звільнення: крок у нове життя

21.08.2019 507
Звільнення: крок у нове життя

Звільнення: крок у нове життя

21.08.2019     507

Звільнення – важкий період навіть для емоційно стійких людей. У зв’язку з втратою постійного заробітку, більшість безробітних впадають в депресію. Але опускати руки все ж не варто. Відповідь на питання про те, що потрібно робити після звільнення, досить проста – зібратися з силами і рухатися далі!

Поради психологів

Порушення життєвих пріоритетів, розпорядку дня і нестабільна фінансова ситуація – головні причини депресивного стану людей, які звільнилися. Але не варто впадати у відчай. Отриманий досвід слід прийняти з користю і рухатися далі з новими силами.

Найчастіше люди, яких звільнили з роботи, що робити далі, навіть не здогадуються. Психологи радять дотримуватися простих правил:

  • економити. Якщо немає заощаджень, необхідно вести ретельний облік особистих фінансів. Можливо, на якийсь час доведеться відмовитися від необдуманих покупок;
  • прибрати з життя зайве. Наприклад, тим, хто раніше харчувався виключно в кафе, слід вчитися готувати вдома. Можна також виключити тренування у спортзалі і відвідувати стадіон. Навіть такі невеликі зміни допоможуть суттєво заощадити;
  • цінувати час. Якщо раніше через постійну зайнятість не вистачало часу на відпочинок, прогулянки або хобі, після звільнення слід виділити хоч невеликий період на улюблені справи;
  • визначитися з пріоритетами. Чи варто шукати вакансії на таку ж посаду або краще кардинально змінити сферу діяльності? Звільнення – це гарний привід розвиватися і спробувати свої сили в нових напрямках.

У кожної людини є список завдань, на які завжди раніше не вистачало часу. Може, варто зайнятися їх реалізацією? Тільки у спокійній атмосфері можна прийняти обдумані рішення і почати новий етап свого життя.

Кардинальні зміни

Кардинальні зміни

Навіть якщо звільнення було очікуваним, приємного в цьому мало. Всіх безробітних умовно можна розділити на кілька категорій. Залежно від життєвих пріоритетів, після звільнення розвиток подій відбувається за одним із сценаріїв:

  • активний. Люди, для яких кар’єра завжди на першому місці, шукають нову, гідну посаду. Вони намагаються довести, що звільнення – це просто непорозуміння. Найчастіше така поведінка викликана бажанням довести оточуючим свою затребуваність. Саме тому всі рішення приймаються поспішно, а іноді навіть необдумано;
  • ґрунтовний. Якщо остання робота була нецікавою, значить, саме час знайти більш підходящий варіант. Безробітні, які дотримуються такої точки зору, шукають вигідні вакансії і приймають виважені рішення;
  • приємний. Ті, хто має заощадження, дають собі час відпочити. Така поглиблена реабілітація сприяє запобіганню емоційного вигорання;
  • депресивний. Ті, у кого немає сил шукати нову роботу, потребують підтримки рідних і близьких. Щоб зробити кар’єрний крок, їм не можна тримати емоції в собі. Тільки після тривалих співбесід, вони зможуть зібратися з силами і почати шукати роботу.

Звільнення не привід опускати руки. Знайти хорошу роботу можна навіть не виходячи з дому. Звичайно, для цього необхідно наполегливо попрацювати, але результат не змусить себе чекати.

Читайте також

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 лютий, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


Часто шукають

↑ Вгору