Адаптація на новому місці роботи в будь-який час супроводжується труднощами. Ще складніше адаптуватися та пристосовуватися до нового місця роботи у кризових обставинах чи під час війни. По-перше, більшість компаній перейшли повністю на дистанційний формат роботи, що подекуди ускладнює комунікацію і порозуміння. По-друге, адаптація криється більше не в фізичному місці, а в налагодженні та пристосуванні до командної роботи, комунікацій та прояву активностей.
Що ж робити, щоб пришвидшити адаптацію та зробити її менш нервовою та без додаткового емоційного тиску? Відповідаємо сьогодні на Jobs.ua.
Наразі для будь-якого спеціаліста важливим є утримання власних внутрішніх опор. А це значить уміти прислуховуватись до себе, своїх інтересів, бажань, почуттів, потреб. Тому іноді дуже важливо зупинятися час від часу, щоб побути наодинці і визначитись із подальшим курсом. Швидкій адаптації сприяють наступні дієві поради, якими ви завжди можете скористатися.
Познайомтесь із основними документами компанії, за якими вам доведеться співпрацювати. Сюди можна віднести як договір про співпрацю, так і устав чи правила компанії, так і ваші посадові інструкції. Всі вони націлені оптимізувати вашу роботу та систематизувати її. Вони здатні значно спростити вашу роботу та заздалегідь позбавить зайвих посадових та корпоративних питань.
Намагайтесь допомагати іншим і самі не соромтесь просити про допомогу. Цілком логічно і не соромно на початку роботи в новій комнаді визнати, що ви чогось не знаєте і напрацюєте ці навички, ніж потім, коли виявиться, що ви не впорались із завданням чи підвели всю команду.
Відшукайте власний комфортний для вас темп роботи. Такий, де ви не будете в поспіхах робити помилки, але й такий, де ви будете вкладатися в дедлайни. Можливо саме зараз цілком достатньо буде виконувати свою роботу, проте з кожним днем ви можете напрацьовувати темп швидше, беручи більші за обсягом завдання.
Якщо ви хочете пришвидшити процес адаптації, то радимо вам взяти в корисну звичку планування вашої роботи. Це допоможе вам дотримуватись і тайм менеджменту, і дедлайнів. Навіть якщо у вас гнучкий графік роботи, намагайтесь в перші дні чи навіть тижні роботи бути на зв’язку з роботодавцем, керівництвом чи співробітниками, поки повністю не ввійдете в курс справи.
Намагайтесь максимально бути залученими в життя компанії. Якщо ваша робота дистанційна чи, якщо ви відвідуєте офіс, цікавтесь чим ви можете бути корисним, долучайтесь до корпоративів, волонтерських допомог чи ініціатив. Все це об’єднує людей, а для вас це практична можливість познайомитись з колективом і його життям ближче.
Поважайте чужі кордони й відстоюйте з гідністю свої. Те, що ви новенький, зовсім не дає іншим права нагромаджувати вас зайвими справами чи завданнями, які не відносяться до ваших посадових інструкцій. Намагайтесь і ви не насаджувати надмірно свою компанію чи допомогу тим, хто вас про це не питав.
Швидкої й успішної вам адаптації на новому робочому місці!
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.