Число заявок на поступление в бизнес-школы США достигло сейчас рекордного значения. Около 72% посетителей ярмарок, проводившихся организацией World MBA Tour осенью 2006 г. , выразили желание поступить в 2007 г. в американскую школу.
"Никогда еще приток абитуриентов из разных стран в бизнес-школы не был таким огромным, - говорит Пол Дейнос, декан бизнес-школы Tuck. - Квалификация MBA перестала быть чисто американской реалией - теперь это глобальный фактор".
В школе Wharton за последние два года число подаваемых заявок выросло на 30%. Ежегодно школа принимает 780 студентов, в том числе около 350 иностранцев. Конкурс при этом составляет 15 человек на место.
Растет спрос и на услуги европейских бизнес-школ. Например, в Манчестерской бизнес-школе число заявок на обучение в 2007 г. увеличилось на 34%. В Лондонской бизнес-школе, где формирование потоков еще не завершено, конкурс составляет 5 - 8 человек на место. Число заявок, поданных в школу IESE в Барселоне, выросло в 2007 г. на 60%.
Аналитики считают, что одной из причин роста популярности образования MBA стала экономическая рецессия - многие в такой ситуации оставляют работу, пытаясь использовать момент для подготовки к будущему росту.
Опросы, проведенные аналитиками World MBA Tour, показали, что средний возраст поступающих в бизнес-школы составляет 26,9 лет. Примечательно, что среди опрашиваемых россиян средний возраст выше - 28 лет.
Около 27% наших соотечественников, подающих заявки в школы, - лица старше 30 лет (в остальных странах - 22% ). Кроме того, россияне чаще других (48,7% против 37%) мотивируют свое стремление к MBA желанием повысить зарплату.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?