RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Личные качества на работе
  5. Чи варто заводити роман на робочому місці

Чи варто заводити роман на робочому місці

3.02.2020 1064Автор: Олександр Мавлідінов
Чи варто заводити роман на робочому місці

Чи варто заводити роман на робочому місці

3.02.2020     1064Автор: 

Доведеним фактом є те, що працююча людина проводить на своїй роботі більшу частину життя. Враховуючи це, людство вже встигло створити чимало порад щодо того, як зробити цей час максимально приємним, продуктивним та безпечним.

Така уважність до періоду, що ми витрачаємо на роботу зрозуміла, бо працювати й краще, й більш плідно коли стосунки між колегами та із керівництвом гармонійні, робота не здається тягарем й чудово поєднується у житті людини із часом, що вона проводить поза її межами.

Не новина й те, що часто, суто професійні чи дружні стосунки між людьми, які працюють пліч о пліч, переростають у щось більш глибоке, інтимне та пристрасне. Тому, факт наявності службових романів – ще одна аксіома для переважної більшості сучасних працівників в усьому світі.

До речі, українці не стоять обабіч такого «тренду» й згідно з соціологічними опитуваннями, більш ніж 50% респондентів ставляться до виникнення пристрасті на роботі досить спокійно, сприймаючи це, як можливий перебіг подій. Більш того, 23% впевнені, що робоче місце – найкращий простір ля подібних знайомств, тому вони не втрачають нагоди знайти щось «новеньке» у своєму приватному житті. Навіть, ті 25%, які ставляться до таких відносин з підозрою чи негативно, не тільки не «роблять погоди» у цьому питанні, але й самі хоча би раз відчували, що «стоять на краю», ризикуючи із головою пірнути в пучину царства Амура.

Відкидаючи те, що будування відносин між людьми – досить делікатна та приватна справа, давайте спробуємо поглянути на службові романи з боку, намагаючись зрозуміти, а чи варті такі відносини тих наслідків, які вони можуть потягнути слідом за собою.

Чому це стається?

Так вже створена людина, що знаходячись досить довго серед тих, хто є для неї потенційним об’єктом сексуальної цікавості, вона рано чи пізно, часто, підсвідомо, але спробує «просто справити враження».

Додайте до цього, можливий брак певних відносин в приватному житті окремих людей, продумані «нечесні ходи» задля досягнення кар’єрних цілей в інших або просто сплеск гормонів, викликаний гарною атмосферою «корпоративу» та вживанням алкогольних напоїв – й ви отримаєте майже повний перелік причин, які стають початком виникнення службових романів.

службовий роман

Що в тому поганого?

Насправді у виникненні таких стосунків, нічого поганого, начебто немає – бо це, здебільше позов природи… звичайно, крім випадків застосування любовних чар із корисними цілями.

Але, пристрасть здатна «переступити» й через мораль, й через сімейний стан людини та, навіть, призводити до досить трагічних фіналів, викликаних коханням без взаємності або почуття ревнощі. Та, якщо не враховувати такі «жахливі» фінали, такі відносини здатні просто зламати професійну кар’єру людини.

Й, мова тут не про «нерівність» коханців у службовій ієрархії чи «втрату голови» та нехтування своїми службовими обов’язками. Просто більшість сучасних компаній, розуміючи ризик стати фігурантами судових справ у якості творців «атмосфери, що посприяла», геть не бажають розуміти такий розвиток подій й, дізнавшись про факт роману, намагаються позбавитись необережних жертв пристрасті.

Ну, а якщо ми говоримо про «несподівані» фінали службових засідань допізна чи тих самих «атмосферних корпоративних гулянок», то слід пам’ятати, що не одна родина була знищена, у наслідок невміння людини керувати власним лібідо.

Але, не все так погано.

Так, є, навіть, де-які «моменти», що можуть свідчити «за» розвиток таких відносин, як службовий роман.

«Плюси» службових романів

Не будемо чіпати простий приклад, коли дві вільні та необтяжені узами шлюбу людини, нарешті зустрілися та закохалися по-справжньому. Такі стосунки, навіть якщо обидва будуть звільнені, знайдуть своє позитивне продовження та, можуть призвести до створення гармонійної родини.

В усіх інших випадках «плескання пристрасті» на робочому місці – «плюс», якщо чесно один.

Це незвичайна продуктивність таких працівників. За ствердженням багатьох психологів.

Так, якщо мова йдеться про дорослих людей, які розуміють, що окрім приватного спілкування вони мають зберігати те місце, де в них є змога бути поруч, то такі «закоханні» встигають й працювати. Якщо додати сюди високий емоційний рівень таких стосунків та те, що такі люди проводять на роботі якомога більше часу, як правило, результати їхньої праці, часто вражають. Крім того, такий ефект у роботі, не полишається без уваги керівництва, що часто призводить до вдалої кар’єри, котра, якщо чесно, може у будь-який момент закінчитися, бо це залежить від того, як будуть розвиватися їх стосунки та чи не викриє їх пильне керівництво.

Й, це не лише слова. За тими самими соціологічними дослідженнями, наприклад, серед французьких компаній, самими інноваційними та результативними ставали ті, в яких кількість випадків виникнення службових романів була максимальною.

Звичайно, чи ризикувати тим, що маєте заради романтичних відносин на роботі – рішати вам самим. Але, краще пам’ятати про доречність певних відносин, які в цивілізованому суспільстві, просто мають «розуміти» й доречне для їх виникнення місце.

Звичайно, якщо це не є справжнім коханням.

Читайте также

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 Август, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Наверх