RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Личные качества на работе
  5. Чи варто заводити роман на робочому місці

Чи варто заводити роман на робочому місці

3.02.2020 1075Автор: Олександр Мавлідінов
Чи варто заводити роман на робочому місці

Чи варто заводити роман на робочому місці

3.02.2020     1075Автор: 

Доведеним фактом є те, що працююча людина проводить на своїй роботі більшу частину життя. Враховуючи це, людство вже встигло створити чимало порад щодо того, як зробити цей час максимально приємним, продуктивним та безпечним.

Така уважність до періоду, що ми витрачаємо на роботу зрозуміла, бо працювати й краще, й більш плідно коли стосунки між колегами та із керівництвом гармонійні, робота не здається тягарем й чудово поєднується у житті людини із часом, що вона проводить поза її межами.

Не новина й те, що часто, суто професійні чи дружні стосунки між людьми, які працюють пліч о пліч, переростають у щось більш глибоке, інтимне та пристрасне. Тому, факт наявності службових романів – ще одна аксіома для переважної більшості сучасних працівників в усьому світі.

До речі, українці не стоять обабіч такого «тренду» й згідно з соціологічними опитуваннями, більш ніж 50% респондентів ставляться до виникнення пристрасті на роботі досить спокійно, сприймаючи це, як можливий перебіг подій. Більш того, 23% впевнені, що робоче місце – найкращий простір ля подібних знайомств, тому вони не втрачають нагоди знайти щось «новеньке» у своєму приватному житті. Навіть, ті 25%, які ставляться до таких відносин з підозрою чи негативно, не тільки не «роблять погоди» у цьому питанні, але й самі хоча би раз відчували, що «стоять на краю», ризикуючи із головою пірнути в пучину царства Амура.

Відкидаючи те, що будування відносин між людьми – досить делікатна та приватна справа, давайте спробуємо поглянути на службові романи з боку, намагаючись зрозуміти, а чи варті такі відносини тих наслідків, які вони можуть потягнути слідом за собою.

Чому це стається?

Так вже створена людина, що знаходячись досить довго серед тих, хто є для неї потенційним об’єктом сексуальної цікавості, вона рано чи пізно, часто, підсвідомо, але спробує «просто справити враження».

Додайте до цього, можливий брак певних відносин в приватному житті окремих людей, продумані «нечесні ходи» задля досягнення кар’єрних цілей в інших або просто сплеск гормонів, викликаний гарною атмосферою «корпоративу» та вживанням алкогольних напоїв – й ви отримаєте майже повний перелік причин, які стають початком виникнення службових романів.

службовий роман

Що в тому поганого?

Насправді у виникненні таких стосунків, нічого поганого, начебто немає – бо це, здебільше позов природи… звичайно, крім випадків застосування любовних чар із корисними цілями.

Але, пристрасть здатна «переступити» й через мораль, й через сімейний стан людини та, навіть, призводити до досить трагічних фіналів, викликаних коханням без взаємності або почуття ревнощі. Та, якщо не враховувати такі «жахливі» фінали, такі відносини здатні просто зламати професійну кар’єру людини.

Й, мова тут не про «нерівність» коханців у службовій ієрархії чи «втрату голови» та нехтування своїми службовими обов’язками. Просто більшість сучасних компаній, розуміючи ризик стати фігурантами судових справ у якості творців «атмосфери, що посприяла», геть не бажають розуміти такий розвиток подій й, дізнавшись про факт роману, намагаються позбавитись необережних жертв пристрасті.

Ну, а якщо ми говоримо про «несподівані» фінали службових засідань допізна чи тих самих «атмосферних корпоративних гулянок», то слід пам’ятати, що не одна родина була знищена, у наслідок невміння людини керувати власним лібідо.

Але, не все так погано.

Так, є, навіть, де-які «моменти», що можуть свідчити «за» розвиток таких відносин, як службовий роман.

«Плюси» службових романів

Не будемо чіпати простий приклад, коли дві вільні та необтяжені узами шлюбу людини, нарешті зустрілися та закохалися по-справжньому. Такі стосунки, навіть якщо обидва будуть звільнені, знайдуть своє позитивне продовження та, можуть призвести до створення гармонійної родини.

В усіх інших випадках «плескання пристрасті» на робочому місці – «плюс», якщо чесно один.

Це незвичайна продуктивність таких працівників. За ствердженням багатьох психологів.

Так, якщо мова йдеться про дорослих людей, які розуміють, що окрім приватного спілкування вони мають зберігати те місце, де в них є змога бути поруч, то такі «закоханні» встигають й працювати. Якщо додати сюди високий емоційний рівень таких стосунків та те, що такі люди проводять на роботі якомога більше часу, як правило, результати їхньої праці, часто вражають. Крім того, такий ефект у роботі, не полишається без уваги керівництва, що часто призводить до вдалої кар’єри, котра, якщо чесно, може у будь-який момент закінчитися, бо це залежить від того, як будуть розвиватися їх стосунки та чи не викриє їх пильне керівництво.

Й, це не лише слова. За тими самими соціологічними дослідженнями, наприклад, серед французьких компаній, самими інноваційними та результативними ставали ті, в яких кількість випадків виникнення службових романів була максимальною.

Звичайно, чи ризикувати тим, що маєте заради романтичних відносин на роботі – рішати вам самим. Але, краще пам’ятати про доречність певних відносин, які в цивілізованому суспільстві, просто мають «розуміти» й доречне для їх виникнення місце.

Звичайно, якщо це не є справжнім коханням.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх