Доведеним фактом є те, що працююча людина проводить на своїй роботі більшу частину життя. Враховуючи це, людство вже встигло створити чимало порад щодо того, як зробити цей час максимально приємним, продуктивним та безпечним.
Така уважність до періоду, що ми витрачаємо на роботу зрозуміла, бо працювати й краще, й більш плідно коли стосунки між колегами та із керівництвом гармонійні, робота не здається тягарем й чудово поєднується у житті людини із часом, що вона проводить поза її межами.
Не новина й те, що часто, суто професійні чи дружні стосунки між людьми, які працюють пліч о пліч, переростають у щось більш глибоке, інтимне та пристрасне. Тому, факт наявності службових романів – ще одна аксіома для переважної більшості сучасних працівників в усьому світі.
До речі, українці не стоять обабіч такого «тренду» й згідно з соціологічними опитуваннями, більш ніж 50% респондентів ставляться до виникнення пристрасті на роботі досить спокійно, сприймаючи це, як можливий перебіг подій. Більш того, 23% впевнені, що робоче місце – найкращий простір ля подібних знайомств, тому вони не втрачають нагоди знайти щось «новеньке» у своєму приватному житті. Навіть, ті 25%, які ставляться до таких відносин з підозрою чи негативно, не тільки не «роблять погоди» у цьому питанні, але й самі хоча би раз відчували, що «стоять на краю», ризикуючи із головою пірнути в пучину царства Амура.
Відкидаючи те, що будування відносин між людьми – досить делікатна та приватна справа, давайте спробуємо поглянути на службові романи з боку, намагаючись зрозуміти, а чи варті такі відносини тих наслідків, які вони можуть потягнути слідом за собою.
Так вже створена людина, що знаходячись досить довго серед тих, хто є для неї потенційним об’єктом сексуальної цікавості, вона рано чи пізно, часто, підсвідомо, але спробує «просто справити враження».
Додайте до цього, можливий брак певних відносин в приватному житті окремих людей, продумані «нечесні ходи» задля досягнення кар’єрних цілей в інших або просто сплеск гормонів, викликаний гарною атмосферою «корпоративу» та вживанням алкогольних напоїв – й ви отримаєте майже повний перелік причин, які стають початком виникнення службових романів.
Насправді у виникненні таких стосунків, нічого поганого, начебто немає – бо це, здебільше позов природи… звичайно, крім випадків застосування любовних чар із корисними цілями.
Але, пристрасть здатна «переступити» й через мораль, й через сімейний стан людини та, навіть, призводити до досить трагічних фіналів, викликаних коханням без взаємності або почуття ревнощі. Та, якщо не враховувати такі «жахливі» фінали, такі відносини здатні просто зламати професійну кар’єру людини.
Й, мова тут не про «нерівність» коханців у службовій ієрархії чи «втрату голови» та нехтування своїми службовими обов’язками. Просто більшість сучасних компаній, розуміючи ризик стати фігурантами судових справ у якості творців «атмосфери, що посприяла», геть не бажають розуміти такий розвиток подій й, дізнавшись про факт роману, намагаються позбавитись необережних жертв пристрасті.
Ну, а якщо ми говоримо про «несподівані» фінали службових засідань допізна чи тих самих «атмосферних корпоративних гулянок», то слід пам’ятати, що не одна родина була знищена, у наслідок невміння людини керувати власним лібідо.
Але, не все так погано.
Так, є, навіть, де-які «моменти», що можуть свідчити «за» розвиток таких відносин, як службовий роман.
Не будемо чіпати простий приклад, коли дві вільні та необтяжені узами шлюбу людини, нарешті зустрілися та закохалися по-справжньому. Такі стосунки, навіть якщо обидва будуть звільнені, знайдуть своє позитивне продовження та, можуть призвести до створення гармонійної родини.
В усіх інших випадках «плескання пристрасті» на робочому місці – «плюс», якщо чесно один.
Це незвичайна продуктивність таких працівників. За ствердженням багатьох психологів.
Так, якщо мова йдеться про дорослих людей, які розуміють, що окрім приватного спілкування вони мають зберігати те місце, де в них є змога бути поруч, то такі «закоханні» встигають й працювати. Якщо додати сюди високий емоційний рівень таких стосунків та те, що такі люди проводять на роботі якомога більше часу, як правило, результати їхньої праці, часто вражають. Крім того, такий ефект у роботі, не полишається без уваги керівництва, що часто призводить до вдалої кар’єри, котра, якщо чесно, може у будь-який момент закінчитися, бо це залежить від того, як будуть розвиватися їх стосунки та чи не викриє їх пильне керівництво.
Й, це не лише слова. За тими самими соціологічними дослідженнями, наприклад, серед французьких компаній, самими інноваційними та результативними ставали ті, в яких кількість випадків виникнення службових романів була максимальною.
Звичайно, чи ризикувати тим, що маєте заради романтичних відносин на роботі – рішати вам самим. Але, краще пам’ятати про доречність певних відносин, які в цивілізованому суспільстві, просто мають «розуміти» й доречне для їх виникнення місце.
Звичайно, якщо це не є справжнім коханням.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.