Знайомі випадки, коли після, здавалося б, ідеальної співбесіди, працедавець відмовляє в наданні вакансії? Напевно, подібне траплялося з багатьма. І, звісна річ, ніхто не пояснював допущених помилок, які перешкодили отримати вам посаду. Тож не завадить їх знати, аби вчасно виправити й не повторювати надалі. Що ж замовчують роботодавці при відмові кандидатам у працевлаштуванні? Насамперед слід зрозуміти мотиви такого рішення.
Серед підстав, які впливають на те, чи приймуть кандидата на посаду, виділяють три основні:
Перш за все претендент на вакансію оцінюється за резюме. Однак остаточне враження про нього отримують вже в ході співбесіди. Кандидатам, рівень освіти, досвіду або підготовки яких не відповідає вимогам фірми, відмовляють відразу. Отримують такий вердикт і люди, які не проявили зацікавленості або не підготувалися до інтерв'ю. Роботодавцю важлива захопленість здобувача щодо потенційної посади.
Однак стандартну фразу, якою зазвичай прощаються з претендентами («Ми вам передзвонимо»), нерідко чують і ті, хто підходить під висунуті умови. І причини замовчуються. Чому? Вчені провели статистичне опитування серед рекрутерів, щоб зрозуміти, чому кандидатові не пояснюють мотиви, на підставі яких було відмовлено у працевлаштуванні.
Психологічний аспект – це основний мотив, чому рекрутери або керівники фірм воліють не говорити про причину відмови. Адже не кожен зможе сказати у вічі малознайомій людині, що вона недостатньо підходить для даної посади. До того ж претензії можуть бути як до професійних якостей, так і до рис характеру. Трапляється, що люди виявились емоційно несумісними. Подібне явище – одна з досить частих причин відмови у працевлаштуванні, як би абсурдно це не звучало.
Роботодавець намагається зібрати команду однодумців, аби було легше керувати й мати можливість досягти більш високого результату. Коли ж хоча б один фахівець мислить інакше, не піддається загальному ентузіазму, то це гальмує підкорення професійних вершин і вносить дисбаланс до настрою колективу. Такому кандидату краще відразу відмовити, хоча й пояснити мотив такого рішення часом дуже непросто.
Окрім психологічного аспекту, є ще деякі причини, чому роботодавці не розголошують обставини, які вплинули на їхнє рішення:
Можливі й інші причини, ми лише перерахували основні. Різні обставини, навіть поганий настрій чи самопочуття роботодавця можуть вплинути на його рішення. Безумовно, ці аспекти не є вагомими для відмови, проте, людський фактор також не слід відкидати.
Загалом слід пам'ятати, що роботодавець не зобов'язаний пояснювати претенденту причини відхилення його кандидатури. Але можна поцікавитись, що вплинуло на відмову, якщо є бажання попрацювати над собою заради уникнення такої ситуації в майбутньому. Проте, не варто чекати розгорнутої відповіді. Краще не марнувати час, а підготуватися до інтерв’ю та відправитися до наступної співбесіди, намагаючись максимально проявити свої професійні навички та особистісні якості, щоб отримати бажану посаду.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.
Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.
Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!