Знайомі випадки, коли після, здавалося б, ідеальної співбесіди, працедавець відмовляє в наданні вакансії? Напевно, подібне траплялося з багатьма. І, звісна річ, ніхто не пояснював допущених помилок, які перешкодили отримати вам посаду. Тож не завадить їх знати, аби вчасно виправити й не повторювати надалі. Що ж замовчують роботодавці при відмові кандидатам у працевлаштуванні? Насамперед слід зрозуміти мотиви такого рішення.
Серед підстав, які впливають на те, чи приймуть кандидата на посаду, виділяють три основні:
Перш за все претендент на вакансію оцінюється за резюме. Однак остаточне враження про нього отримують вже в ході співбесіди. Кандидатам, рівень освіти, досвіду або підготовки яких не відповідає вимогам фірми, відмовляють відразу. Отримують такий вердикт і люди, які не проявили зацікавленості або не підготувалися до інтерв'ю. Роботодавцю важлива захопленість здобувача щодо потенційної посади.
Однак стандартну фразу, якою зазвичай прощаються з претендентами («Ми вам передзвонимо»), нерідко чують і ті, хто підходить під висунуті умови. І причини замовчуються. Чому? Вчені провели статистичне опитування серед рекрутерів, щоб зрозуміти, чому кандидатові не пояснюють мотиви, на підставі яких було відмовлено у працевлаштуванні.
Психологічний аспект – це основний мотив, чому рекрутери або керівники фірм воліють не говорити про причину відмови. Адже не кожен зможе сказати у вічі малознайомій людині, що вона недостатньо підходить для даної посади. До того ж претензії можуть бути як до професійних якостей, так і до рис характеру. Трапляється, що люди виявились емоційно несумісними. Подібне явище – одна з досить частих причин відмови у працевлаштуванні, як би абсурдно це не звучало.
Роботодавець намагається зібрати команду однодумців, аби було легше керувати й мати можливість досягти більш високого результату. Коли ж хоча б один фахівець мислить інакше, не піддається загальному ентузіазму, то це гальмує підкорення професійних вершин і вносить дисбаланс до настрою колективу. Такому кандидату краще відразу відмовити, хоча й пояснити мотив такого рішення часом дуже непросто.
Окрім психологічного аспекту, є ще деякі причини, чому роботодавці не розголошують обставини, які вплинули на їхнє рішення:
Можливі й інші причини, ми лише перерахували основні. Різні обставини, навіть поганий настрій чи самопочуття роботодавця можуть вплинути на його рішення. Безумовно, ці аспекти не є вагомими для відмови, проте, людський фактор також не слід відкидати.
Загалом слід пам'ятати, що роботодавець не зобов'язаний пояснювати претенденту причини відхилення його кандидатури. Але можна поцікавитись, що вплинуло на відмову, якщо є бажання попрацювати над собою заради уникнення такої ситуації в майбутньому. Проте, не варто чекати розгорнутої відповіді. Краще не марнувати час, а підготуватися до інтерв’ю та відправитися до наступної співбесіди, намагаючись максимально проявити свої професійні навички та особистісні якості, щоб отримати бажану посаду.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!