RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Увольнение
  5. Что должен работодатель уволенному работнику?

Что должен работодатель уволенному работнику?

3.02.2012 855

Последнее время мы неоднократно размышляли о том, что делать для того, чтобы устроиться на работу. Нынче пойдем дальше и, пропустив момент пребывания в должности, представим, что вас уже уволили. Но вы смирились с увольнением, нашли в нем положительные стороны и готовы отряхнуть пыль со своих ног и искать новую работу или, напротив, предаться безделью.

В этом случае не забудьте, что бывший работодатель вам кое-что должен. А посему, вы можете смело заявиться в его кабинет (записаться на прием) и, стукнув кулаком по столу (опасливо попросив разрешения присесть), потребовать следующие нехитрые вещи.

А именно: при вашем увольнении работодатель обязан полностью погасить задолженность по заработной плате, какая бы она ни была. Если за месяц, то за месяц, а если за год, то за год. Таким образом, небольшой капитал мы уже набрали.

Во-вторых, вам должны выплатить выходное пособие в размере среднемесячного заработка. Мало того, в течение последующих двух месяцев вам обязаны сохранить средний месячный заработок, если за это время вы не устроитесь на другую работу.

Если же, по истечении этого срока вы в течение двух недель обратились в службу занятости, то в порядке исключения, по решению службы занятости, вы имеете право на сохранение среднего заработка в течение третьего месяца.

Вот так, сколотив на своем увольнении небольшой начальный капитал, вы можете смело ринуться на поиски новой, лучшей доли, назло всем недругам.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх