RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Де навчають антишпигунів

Де навчають антишпигунів

11.02.2008 539
Де навчають антишпигунів

Де навчають антишпигунів

11.02.2008     539
Сучасний бізнес передбачає шпигунство, крадіжки комерційних секретів і ще багато різних негативних, але реалістичних сторін. Сьогодні захист будь-якої інформації потребує роботи висококваліфікованого спеціаліста. Освіта в цій сфері найбільш актуальна, а спеціалісти - затребувані ринком праці. Тому фраза: «Я розуміюся на захисних приладах і знаю, як закодувати телефонну розмову», — сьогодні викликає не посмішку, а повагу співрозмовника.

- У Києві фахівців з телекомунікацій готують лише в трьох ВНЗ: Київському коледжі зв’язку (молодший спеціаліст, бакалавр), Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій (бакалавр, спеціаліст, магістр), Інституті телекомунікацій КПІ (бакалавр, спеціаліст, магістр), - розповідає Ростислав УВАРОВ, професор, заслужений працівник освіти України, проректор з навчальної роботи Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій. - У сучасній галузі електро- та поштового зв’язку відбулася докорінна заміна технічного забезпечення й обладнання.

Телекомунікації переходять на цифрову передачу інформації, замінюється технологія обробки поштових відправлень. Аби встигати реагувати на прогресивні зміни в галузі, ми ввели низку нових спеціальностей. І, якщо раніше викладали курс лише за трьома професійними напрямками, то сьогодні спеціальностей вже чотирнадцять.

- А яка спеціальність найпопулярніша серед абітурієнтів

- Одну визначити важко. А от цікавою та новою я б назвав інформаційну безпеку, де ми навчаємо спеціалістів чотирьох блоків:

Захист інформації з обмеженим доступом та автоматизація її обробки.
Системи захисту від несанкціонованого доступу.
Адміністративний менеджмент у сфері захисту інформації з обмеженим доступом.
Захист інформації в комп’ютерних системах та мережах.

-Інформаційна безпека - тема актуальна в усьому світі, але нова для України. Хто ж викладає на цьому курсі?

- Ми змушені були зібрати провідних фахівців різних ВНЗ України, запросили викладати спеціалістів вітчизняних служб безпеки, співробітників головного управління президентського зв’язку. На сьогодні в курс інформаційної безпеки введено 70 дисциплін, з яких 10 % - аудиторні лекції, 20 % - практичні заняття і 35% - лабораторні роботи.

- Яка нині форма навчання в університеті?

- Ми повністю перейшли на кредитно-модульну систему й відмовилися від сесій. Таким чином, студент не «пірнає» в знання напередодні сесії, а вивчає предмет поступово та дозовано. Ця форма дуже зручна і для викладачів.

- Яке співвідношення платного відділення та бюджетного?

- На контрактній основі у нас навчається близько 55 % студентів при середній вартості понад 6 000 грн на рік. З них 25 % приходять за направленням фірм, які оплачують навчання своїх співробітників. За державним замовленням і безкоштовно вчаться 45 % студентів університету.

- Чи існує у випускників проблема працевлаштування?

- Робота - це проблема не випускників, а, радше, викладачів. Починаючи з третього курсу навчання, наших студентів вже «замовляють», а на четвертому-п’ятому курсах 90% студентів вже офіційно працюють, переводити їх на заочну форму навчання немає сенсу. Працевлаштування в нашій сфері не проблема, а перевага, адже кожен спеціаліст може сам обирати фірму чи організацію, в якій хоче працювати.

- Як вирішується питання забезпечення обладнанням, адже засоби технічної безпеки одні з провідних у наукових розробках?

- Питання комп’ютеризації для нашого ВНЗ вже не актуальне, всі студенти мають доступ до ПК, працюють в електронній бібліотеці. А от забезпечення практичних занять фінансується спонсорами - виробниками засобів захисту інформації. Так що приставки до телефонів, новітні станції наші студенти вивчають одразу після запуску в серійне виробництво.

- Чи може приватна особа чи комерційна організація отримати в університеті певні знання з інформаційної безпеки?

- Ми практикуємо проведення планових круглих столів для спецслужб, охоронних фірм. Окремо відкрито відділення підвищення кваліфікації. А от приватна особа навряд чи отримає нашу інформацію, тому що побутова за-цікавленість і професійна необхідність - діаметрально протилежні речі.

Проблемою підслуховування телефонної розмови чи крадіжки комерційної таємниці фірми мають займатися професіонали, а грати в агента інформаційної безпеки - доля акторів. Чесно кажучи, той, хто серйозно зацікавився цією темою, вже давно знає, де нас шукати.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх