Звичайно, вік людини, апріорі, заслуговує на повагу. Але, у деяких аспектах життя, ця формула не працює, а самий факт багатьох прожитих років, навпаки, стає чимось на кшталт піратської «чорної мітки».
Так, звісно це про працевлаштування. Не секрет, що перетнувши певну вікову межу, працівник не тільки стає «не популярним» та не затребуваним серед роботодавців, а може сьогодні, й з легкістю втратити роботу, якій він віддав свої «кращі роки». Й, справа не стільки у рекрутських стереотипах, про які не одноразово писав Jobs.ua, скільки у самих працівниках.
Це не означає, що людина у зрілому віці «40+» стає «другорядним» співробітником або не здатна виконувати свої обов’язки. Просто сучасний світ досить швидко змінюється приносячи нове в усі сфери життя суспільства, зокрема й на ринок праці. Й, саме тому, багато з таких працівників, які «досконало знають» свою справу у численних професійних напрямках діяльності, раптом стають неефективними та ризикують віддати свої робочі місця, більш «модернізованій» у сенсі нових знань, молоді чи навпаки автоматизованим системам.
Не завжди добре, коли людина може працювати із заплющеними очима чи «на автоматі», бо робила теж саме вже багато років. Сьогодення пропонує суттєві покращення багатьох робочих процесів, а значить, той, хто робить це як у старий, добрий час, однозначно, відстає від можливостей сучасності, стаючи неконкурентоспроможним, як фахівець. Тому не диво, коли модернізуючи робочі процеси своїх компаній та підприємств, роботодавці віддають перевагу носіям нових, більш свіжих знань, чекаючи на максимально ефективну віддачу від їх праці.
Звичайно ж, вихід є й для працівників, яких умовно відносять до старої гвардії. І таким рішенням стануть курси підвищення професійної кваліфікації.
Немає нічого поганого у тому, коли, навіть вкрай досвідчений працівник, що працює на якому-небудь робітничому процесі, який здається простим та незмінним, наважиться витратити свій час на те, щоб вдосконалити свої вміння. Зрозумійте одне – сьогодні завжди є що вдосконалювати. Й, потрапивши до таких навчань, ви будете здивовані широким спектром стратегій та інструментів, які з’явилися в останній час та створені для більш ефективного виконання вашої роботи. Балачки про те, що ви можете робити це й без цього – це прямий шлях до звільнення. У спину вже дихають нові, «багатофункціональні» кандидати, спроможні виконати ваші завдання скоріше, простіше, безпечніше та декількома способами.
Стати одним з них, означає, надійно закріпитися на робочому місці як справжній профі, що володіє сучасними вміннями та здатен конкурувати із новачками. Додайте до цього великий стаж роботи, й можливо, така людина стане справжнім незамінним співробітником чи почне швидко рухатися кар’єрними сходами.
Щоб не згаяти час та не пропустити моменту, коли підвищення кваліфікації потрібно, зверніть увагу на ознаки такої потреби, надані нижче:
«Старий воїн – мудрий воїн», - каже народне прислів’я. Тож використайте цю мудрість правильно та своєчасно, щоб й далі продовжувати займатися своєю улюбленою справою.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».