Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
 4. Навчання

Для чого навчатися "досвідченим" працівникам

5.08.2019 90Автор: Александр Мавлидинов
Для чого навчатися "досвідченим" працівникам

Для чого навчатися "досвідченим" працівникам

5.08.2019     90Автор: 

Звичайно, вік людини, апріорі, заслуговує на повагу. Але, у деяких аспектах життя, ця формула не працює, а самий факт багатьох прожитих років, навпаки, стає чимось на кшталт піратської «чорної мітки».

Так, звісно це про працевлаштування. Не секрет, що перетнувши певну вікову межу, працівник не тільки стає «не популярним» та не затребуваним серед роботодавців, а може сьогодні, й з легкістю втратити роботу, якій він віддав свої «кращі роки». Й, справа не стільки у рекрутських стереотипах, про які не одноразово писав Jobs.ua, скільки у самих працівниках.

Це не означає, що людина у зрілому віці «40+» стає «другорядним» співробітником або не здатна виконувати свої обов’язки. Просто сучасний світ досить швидко змінюється приносячи нове в усі сфери життя суспільства, зокрема й на ринок праці. Й, саме тому, багато з таких працівників, які «досконало знають» свою справу у численних професійних напрямках діяльності, раптом стають неефективними та ризикують віддати свої робочі місця, більш «модернізованій» у сенсі нових знань, молоді чи навпаки автоматизованим системам.

Не завжди добре, коли людина може працювати із заплющеними очима чи «на автоматі», бо робила теж саме вже багато років. Сьогодення пропонує суттєві покращення багатьох робочих процесів, а значить, той, хто робить це як у старий, добрий час, однозначно, відстає від можливостей сучасності, стаючи неконкурентоспроможним, як фахівець. Тому не диво, коли модернізуючи робочі процеси своїх компаній та підприємств, роботодавці віддають перевагу носіям нових, більш свіжих знань, чекаючи на максимально ефективну віддачу від їх праці.

Звичайно ж, вихід є й для працівників, яких умовно відносять до старої гвардії. І таким рішенням стануть курси підвищення професійної кваліфікації.

Немає нічого поганого у тому, коли, навіть вкрай досвідчений працівник, що працює на якому-небудь робітничому процесі, який здається простим та незмінним, наважиться витратити свій час на те, щоб вдосконалити свої вміння. Зрозумійте одне – сьогодні завжди є що вдосконалювати. Й, потрапивши до таких навчань, ви будете здивовані широким спектром стратегій та інструментів, які з’явилися в останній час та створені для більш ефективного виконання вашої роботи. Балачки про те, що ви можете робити це й без цього – це прямий шлях до звільнення. У спину вже дихають нові, «багатофункціональні» кандидати, спроможні виконати ваші завдання скоріше, простіше, безпечніше та декількома способами.

Стати одним з них, означає, надійно закріпитися на робочому місці як справжній профі, що володіє сучасними вміннями та здатен конкурувати із новачками. Додайте до цього великий стаж роботи, й можливо, така людина стане справжнім незамінним співробітником чи почне швидко рухатися кар’єрними сходами.

Щоб не згаяти час та не пропустити моменту, коли підвищення кваліфікації потрібно, зверніть увагу на ознаки такої потреби, надані нижче:

 • професіонали у будь-яких справах, радять відвідувати подібні курси не рідше ніж один раз на три-п’ять років, якщо ваша робота не пов’язана із «високими технологіями», які змінюються ще швидше;
 • пропрацювавши не менш ніж три роки на одному місці, вимагайте від керівництва відправки вас на таке навчання, після повернення з нього. Ви зумієте здивувати усіх своїми оновленими навичками;
 • теж саме можна зробити, коли вам неодноразово було відмовлено у підвищенні на посаді, це гарний привід «оновити» й знання, й кар’єрний рух;
 • якщо відчуваєте, що вчорашній студент може вас чомусь навчити, при тому, що ваші поради для нього не новина, зробіть все, щоб отримати можливість та пройти підвищення кваліфікації.

«Старий воїн – мудрий воїн», - каже народне прислів’я. Тож використайте цю мудрість правильно та своєчасно, щоб й далі продовжувати займатися своєю улюбленою справою.

Читайте також

 • Більшість звільнень в Україні - через низькі заробітні плати17 вересень, 2019

  До речі, вирішивши це питання, українська економіка назавжди позбудеться й такого негативного явища, як відтік кадрів за кордони країни

 • Адаптація персоналу в колективі16 вересень, 2019

  Помилки у такому процесі або неуважність до виникаючих в колективі проблем чи непорозумінь з боку керівництва, легко призведе до збоїв, низької якості роботи та втрати перспективних співробітників

 • Причини звільнення співробітників16 вересень, 2019

  Тож, причини чому люди звільняються з роботи, фактично дві, й виникаючи позапланово. Вони обидві здатні нанести суттєву шкоду нормальному розвитку бізнесу.

 • Професійне вигорання на роботі16 вересень, 2019

  Що робити із психоемоційним вигоранням?

 • Підготовка до публічних виступів на роботі15 вересень, 2019

  Публічні виступи у діловому спілкуванні грають важливу роль в досягненні впливу на аудиторію. До публічних ділових виступів можна віднести і доповідь керівника, і презентацію продукту партнерам, і виступ на конференції тощо. Безперечно, публічний виступ повинен бути змістовним, інформативним та впливовим. Сьогодні дізнаємось як до ноьго підготуватися та як впоратись з основним завданням всіх публічних виступів - встановлення контакту з аудиторією.

↑ Вгору