Існує думка, що найскладніше знайти роботу тим кому за 40. Здавалося б, що це найкращий вік для реалізації та справжніх результатів, що досягнуті завдяки накопиченому досвіду. Однак здобувачі віком за 40 років все частіше жаліються на складність пошуку роботи та велику кількість відмов.
До речі, в цьому році в Закон про рекламу та працю було внесено кілька змін, що забороняють та знімають штрафи за стать, вік, приналежність до конфесії, громадських організацій, раси, які так часто зазначають в рекламі вакансій. І хоча більшість компаній дотримуються цих змін в цілому при пошуку кандидатів, все ж таки вік впливає на рішення роботодавця при працевлаштуванні. Що може бути причиною та які можуть бути способи вирішення цього питання, досліджуємо в цій статті на Jobs.ua.
Насправді причини ейджизму в українських компаніях пов’язані в більшості випадках саме з незрілістю або керівництва та адміністрації, або зі стереотипним мисленням. Давайте розглянемо більш детально.
Говорити про реальні розв'язання проблеми ейджизму серед українських роботодавців досить важко, адже тихе працевлаштування за відпрацьованим сценарієм роботодавці можуть продовжувати й надалі. І тільки насправді зацікавлені роботодавці можуть поступово впроваджувати просвітницьку діяльність та підвищувати рівень лояльності співробітників. А саме:
на практиці дивитися ефективність спеціалістів 40+, щоб формувати власну оцінку, основану на реальних показниках, а не на стереотипах.
Додайте ще один плюс вашій компанії серед українських бізнесів та звільніться упередження про вік співробітників та їх ефективну роботу.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.