RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Все о подборе персонала
  5. Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022 387Автор: Лоліта Платошкіна
Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022     387Автор: 

Існує думка, що найскладніше знайти роботу тим кому за 40. Здавалося б, що це найкращий вік для реалізації та справжніх результатів, що досягнуті завдяки накопиченому досвіду. Однак здобувачі віком за 40 років все частіше жаліються на складність пошуку роботи та велику кількість відмов.

До речі, в цьому році в Закон про рекламу та працю було внесено кілька змін, що забороняють та знімають штрафи за стать, вік, приналежність до конфесії, громадських організацій, раси, які так часто зазначають в рекламі вакансій. І хоча більшість компаній дотримуються цих змін в цілому при пошуку кандидатів, все ж таки вік впливає на рішення роботодавця при працевлаштуванні. Що може бути причиною та які можуть бути способи вирішення цього питання, досліджуємо в цій статті на Jobs.ua.

Причини ейджизму в українських компаніях

Насправді причини ейджизму в українських компаніях пов’язані в більшості випадках саме з незрілістю або керівництва та адміністрації, або зі стереотипним мисленням. Давайте розглянемо більш детально.

  1. Незнання закону (Досі не всі роботодавці ознайомились із внесеними фактичними змінами. Тому не всі роботодавці усвідомлюють, що вказані стать чи вік жорсткі порушення та відкрита дискримінація).
  2. Стереотипне мислення (Таке ж саме стереотипне мислення, як ось: жінку з дитиною на роботу краще не брати, студенти та пенсіонери не найкращі робітники).
  3. Незрілість керівництва (Існує певний погляд, що керівник повинен бути старшим за підлеглих, тоді ними легше та простіше керувати та втримувати власний авторитет).
  4. Небажання вдаватися у вікові особливості (Через те, що більша частина співробітників - люди 25-40, то адміністрація не має бажання вдаватися у вікові особливості та потреби здобувачів старші за віком. Тож їх найчастіше обминають).
  5. Відсутність підтримки держави (В більшості прогресивних країнах держави беруть відповідальність за співробітників пенсійного віку та будь-якими способами стимулюють компанії та працевлаштування спеціалістів більш старшого віку, виплачуючи роботодавцям різницю тощо).

Способи розв'язання проблеми ейджизму на роботі

Говорити про реальні розв'язання проблеми ейджизму серед українських роботодавців досить важко, адже тихе працевлаштування за відпрацьованим сценарієм роботодавці можуть продовжувати й надалі. І тільки насправді зацікавлені роботодавці можуть поступово впроваджувати просвітницьку діяльність та підвищувати рівень лояльності співробітників. А саме:

  • впроваджувати в цінності компанії подібну лояльність до будь-якого віку співробітників,
  • давати шанс співробітникам та здобувачам отримувати різноманітний досвід співпраці,
  • розвивати культуру управління та набору спеціалістів в команду,
  • при формуванні вимог до вакансій не вносити пунктів про вік, стать, расу чи конфесії.

на практиці дивитися ефективність спеціалістів 40+, щоб формувати власну оцінку, основану на реальних показниках, а не на стереотипах.

Додайте ще один плюс вашій компанії серед українських бізнесів та звільніться упередження про вік співробітників та їх ефективну роботу.

Читайте также

  • Безкоштовне розміщення вакансій та цікаві знижки на сайті Jobs.ua 5 Февраль, 2024

    Для наших Кращих Роботодавців!

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 Декабрь, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

  • Як спорт сприяє кар'єрі21 Декабрь, 2023

    Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

  • Як правильно написати лист-пояснення19 Декабрь, 2023

    Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Наверх