RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Все о подборе персонала
  5. Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022 447Автор: Лоліта Платошкіна
Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022     447Автор: 

Існує думка, що найскладніше знайти роботу тим кому за 40. Здавалося б, що це найкращий вік для реалізації та справжніх результатів, що досягнуті завдяки накопиченому досвіду. Однак здобувачі віком за 40 років все частіше жаліються на складність пошуку роботи та велику кількість відмов.

До речі, в цьому році в Закон про рекламу та працю було внесено кілька змін, що забороняють та знімають штрафи за стать, вік, приналежність до конфесії, громадських організацій, раси, які так часто зазначають в рекламі вакансій. І хоча більшість компаній дотримуються цих змін в цілому при пошуку кандидатів, все ж таки вік впливає на рішення роботодавця при працевлаштуванні. Що може бути причиною та які можуть бути способи вирішення цього питання, досліджуємо в цій статті на Jobs.ua.

Причини ейджизму в українських компаніях

Насправді причини ейджизму в українських компаніях пов’язані в більшості випадках саме з незрілістю або керівництва та адміністрації, або зі стереотипним мисленням. Давайте розглянемо більш детально.

  1. Незнання закону (Досі не всі роботодавці ознайомились із внесеними фактичними змінами. Тому не всі роботодавці усвідомлюють, що вказані стать чи вік жорсткі порушення та відкрита дискримінація).
  2. Стереотипне мислення (Таке ж саме стереотипне мислення, як ось: жінку з дитиною на роботу краще не брати, студенти та пенсіонери не найкращі робітники).
  3. Незрілість керівництва (Існує певний погляд, що керівник повинен бути старшим за підлеглих, тоді ними легше та простіше керувати та втримувати власний авторитет).
  4. Небажання вдаватися у вікові особливості (Через те, що більша частина співробітників - люди 25-40, то адміністрація не має бажання вдаватися у вікові особливості та потреби здобувачів старші за віком. Тож їх найчастіше обминають).
  5. Відсутність підтримки держави (В більшості прогресивних країнах держави беруть відповідальність за співробітників пенсійного віку та будь-якими способами стимулюють компанії та працевлаштування спеціалістів більш старшого віку, виплачуючи роботодавцям різницю тощо).

Способи розв'язання проблеми ейджизму на роботі

Говорити про реальні розв'язання проблеми ейджизму серед українських роботодавців досить важко, адже тихе працевлаштування за відпрацьованим сценарієм роботодавці можуть продовжувати й надалі. І тільки насправді зацікавлені роботодавці можуть поступово впроваджувати просвітницьку діяльність та підвищувати рівень лояльності співробітників. А саме:

  • впроваджувати в цінності компанії подібну лояльність до будь-якого віку співробітників,
  • давати шанс співробітникам та здобувачам отримувати різноманітний досвід співпраці,
  • розвивати культуру управління та набору спеціалістів в команду,
  • при формуванні вимог до вакансій не вносити пунктів про вік, стать, расу чи конфесії.

на практиці дивитися ефективність спеціалістів 40+, щоб формувати власну оцінку, основану на реальних показниках, а не на стереотипах.

Додайте ще один плюс вашій компанії серед українських бізнесів та звільніться упередження про вік співробітників та їх ефективну роботу.

Читайте также

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 Февраль, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 Февраль, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 Февраль, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 Февраль, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


↑ Наверх