UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Все про підбір персоналу
  5. Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022 426Автор: Лоліта Платошкіна
Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022     426Автор: 

Існує думка, що найскладніше знайти роботу тим кому за 40. Здавалося б, що це найкращий вік для реалізації та справжніх результатів, що досягнуті завдяки накопиченому досвіду. Однак здобувачі віком за 40 років все частіше жаліються на складність пошуку роботи та велику кількість відмов.

До речі, в цьому році в Закон про рекламу та працю було внесено кілька змін, що забороняють та знімають штрафи за стать, вік, приналежність до конфесії, громадських організацій, раси, які так часто зазначають в рекламі вакансій. І хоча більшість компаній дотримуються цих змін в цілому при пошуку кандидатів, все ж таки вік впливає на рішення роботодавця при працевлаштуванні. Що може бути причиною та які можуть бути способи вирішення цього питання, досліджуємо в цій статті на Jobs.ua.

Причини ейджизму в українських компаніях

Насправді причини ейджизму в українських компаніях пов’язані в більшості випадках саме з незрілістю або керівництва та адміністрації, або зі стереотипним мисленням. Давайте розглянемо більш детально.

  1. Незнання закону (Досі не всі роботодавці ознайомились із внесеними фактичними змінами. Тому не всі роботодавці усвідомлюють, що вказані стать чи вік жорсткі порушення та відкрита дискримінація).
  2. Стереотипне мислення (Таке ж саме стереотипне мислення, як ось: жінку з дитиною на роботу краще не брати, студенти та пенсіонери не найкращі робітники).
  3. Незрілість керівництва (Існує певний погляд, що керівник повинен бути старшим за підлеглих, тоді ними легше та простіше керувати та втримувати власний авторитет).
  4. Небажання вдаватися у вікові особливості (Через те, що більша частина співробітників - люди 25-40, то адміністрація не має бажання вдаватися у вікові особливості та потреби здобувачів старші за віком. Тож їх найчастіше обминають).
  5. Відсутність підтримки держави (В більшості прогресивних країнах держави беруть відповідальність за співробітників пенсійного віку та будь-якими способами стимулюють компанії та працевлаштування спеціалістів більш старшого віку, виплачуючи роботодавцям різницю тощо).

Способи розв'язання проблеми ейджизму на роботі

Говорити про реальні розв'язання проблеми ейджизму серед українських роботодавців досить важко, адже тихе працевлаштування за відпрацьованим сценарієм роботодавці можуть продовжувати й надалі. І тільки насправді зацікавлені роботодавці можуть поступово впроваджувати просвітницьку діяльність та підвищувати рівень лояльності співробітників. А саме:

  • впроваджувати в цінності компанії подібну лояльність до будь-якого віку співробітників,
  • давати шанс співробітникам та здобувачам отримувати різноманітний досвід співпраці,
  • розвивати культуру управління та набору спеціалістів в команду,
  • при формуванні вимог до вакансій не вносити пунктів про вік, стать, расу чи конфесії.

на практиці дивитися ефективність спеціалістів 40+, щоб формувати власну оцінку, основану на реальних показниках, а не на стереотипах.

Додайте ще один плюс вашій компанії серед українських бізнесів та звільніться упередження про вік співробітників та їх ефективну роботу.

Читайте також

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

↑ Вгору