UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Все про підбір персоналу
  5. Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022 502Автор: Лоліта Платошкіна
Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

Досліджуємо причини ейджизму, розмірковуємо над вирішенням

20.09.2022     502Автор: 

Існує думка, що найскладніше знайти роботу тим кому за 40. Здавалося б, що це найкращий вік для реалізації та справжніх результатів, що досягнуті завдяки накопиченому досвіду. Однак здобувачі віком за 40 років все частіше жаліються на складність пошуку роботи та велику кількість відмов.

До речі, в цьому році в Закон про рекламу та працю було внесено кілька змін, що забороняють та знімають штрафи за стать, вік, приналежність до конфесії, громадських організацій, раси, які так часто зазначають в рекламі вакансій. І хоча більшість компаній дотримуються цих змін в цілому при пошуку кандидатів, все ж таки вік впливає на рішення роботодавця при працевлаштуванні. Що може бути причиною та які можуть бути способи вирішення цього питання, досліджуємо в цій статті на Jobs.ua.

Причини ейджизму в українських компаніях

Насправді причини ейджизму в українських компаніях пов’язані в більшості випадках саме з незрілістю або керівництва та адміністрації, або зі стереотипним мисленням. Давайте розглянемо більш детально.

  1. Незнання закону (Досі не всі роботодавці ознайомились із внесеними фактичними змінами. Тому не всі роботодавці усвідомлюють, що вказані стать чи вік жорсткі порушення та відкрита дискримінація).
  2. Стереотипне мислення (Таке ж саме стереотипне мислення, як ось: жінку з дитиною на роботу краще не брати, студенти та пенсіонери не найкращі робітники).
  3. Незрілість керівництва (Існує певний погляд, що керівник повинен бути старшим за підлеглих, тоді ними легше та простіше керувати та втримувати власний авторитет).
  4. Небажання вдаватися у вікові особливості (Через те, що більша частина співробітників - люди 25-40, то адміністрація не має бажання вдаватися у вікові особливості та потреби здобувачів старші за віком. Тож їх найчастіше обминають).
  5. Відсутність підтримки держави (В більшості прогресивних країнах держави беруть відповідальність за співробітників пенсійного віку та будь-якими способами стимулюють компанії та працевлаштування спеціалістів більш старшого віку, виплачуючи роботодавцям різницю тощо).

Способи розв'язання проблеми ейджизму на роботі

Говорити про реальні розв'язання проблеми ейджизму серед українських роботодавців досить важко, адже тихе працевлаштування за відпрацьованим сценарієм роботодавці можуть продовжувати й надалі. І тільки насправді зацікавлені роботодавці можуть поступово впроваджувати просвітницьку діяльність та підвищувати рівень лояльності співробітників. А саме:

  • впроваджувати в цінності компанії подібну лояльність до будь-якого віку співробітників,
  • давати шанс співробітникам та здобувачам отримувати різноманітний досвід співпраці,
  • розвивати культуру управління та набору спеціалістів в команду,
  • при формуванні вимог до вакансій не вносити пунктів про вік, стать, расу чи конфесії.

на практиці дивитися ефективність спеціалістів 40+, щоб формувати власну оцінку, основану на реальних показниках, а не на стереотипах.

Додайте ще один плюс вашій компанії серед українських бізнесів та звільніться упередження про вік співробітників та їх ефективну роботу.

Читайте також

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 липень, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 липень, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 липень, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 липень, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 липень, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Вгору