У зв’язку з воєнними діями питання щодо проведення ЗНО у 2022 році постало досить гостро. По-перше, воєнні дії становлять загрозу цивільній структурі, збільшують загрозу небезпеки для молоді. По-друге, умови війни знижують мотивацію вступу до вищих навчальних закладів. По-третє, обставини унеможливлюють проведення повноцінного та рівного в умовах оцінювання для всіх. З цих причин був прийнятий Закон №7132 про скасування ЗНО, ДПА, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування у 2022-му. На сьогодні відомі додаткові деталі цього рішення та проведення ЗНО 2022 року.
Під час прямого ефіру на “1+1” Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що формат проведення ЗНО 2022 буде змінено. Відмінність в тому, якщо раніше учні складали 3 або 4 іспити, то в нових умовах буде 1 іспит – національний мультипредметний тест (НМТ) в комп’ютерному форматі. Фізична присутність на іспиті - головна умова здачі екзамену. НМТ триватиме протягом 90 хвилин – не в режимі онлайн, а в навчальних закладах, і буде містити 3 важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України. Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60. Кожній дисципліні буде присвячено по 20 завдань. Саме ці дисципліни обрані не просто так. Міністр освіти і науки пояснив саме такий предметний вибір тим, що українська мова і математика були обов'язковими під час складання державної підсумкової атестації в Україні. Ці дисципліни мають найбільшу можливість навчання на програмах бакалавра. А українська мова на сьогодні є визначальним предметом українського генокоду. До того ж для отримання громадянства в будь-якій країні потрібно скласти екзамен з історії держави. Тому до списку цілком логічно було додано історію України. Щоб максимально гарантувати безпеку, Сергій Шкарлет наголосив, що буде можливим перерватися під час повітряної тривоги і потім продовжити складати тест.
Окремо було надано роз’яснення щодо деталей вступу у заклади вищої освіти тих випускників, які перебувають за кордоном. Ті абітурієнти, що закінчили 11 класів і мають бажання вступити в заклади вищої освіти України, будуть мати змогу це зробити. Для цього на території країн ЄС або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн вони зможуть скласти національний мультипредметний тест. Фізична присутність на екзамені також обов’язкова.
До речі, зареєструватися на участь в національному мультипредметному тесті можна до 19 квітня, тому поспішіть записатися на іспит.
Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році буде зазначено на сайті МОН, а також у відповідній вкладці «Нормативні документи».
Планується проведення трьох сесій національного мультипредметного тесту: основної та додаткової в липні, а також спеціальної у вересні.
Наразі визначаються й деталі проведення вступної кампанії до магістратури, а також особливості проведення магістерського комплексного тесту й магістерського тесту навчальної компетентності.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.