UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Тенденції ринку освіти
  5. Формат ЗНО 2022 року

Формат ЗНО 2022 року

19.04.2022 452Автор: Лоліта Платошкіна
Формат ЗНО 2022 року

Формат ЗНО 2022 року

19.04.2022     452Автор: 

У зв’язку з воєнними діями питання щодо проведення ЗНО у 2022 році постало досить гостро. По-перше, воєнні дії становлять загрозу цивільній структурі, збільшують загрозу небезпеки для молоді. По-друге, умови війни знижують мотивацію вступу до вищих навчальних закладів. По-третє, обставини унеможливлюють проведення повноцінного та рівного в умовах оцінювання для всіх. З цих причин був прийнятий Закон №7132 про скасування ЗНО, ДПА, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування у 2022-му. На сьогодні відомі додаткові деталі цього рішення та проведення ЗНО 2022 року.

Новий формат проведення ЗНО 2022

Під час прямого ефіру на “1+1” Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що формат проведення ЗНО 2022 буде змінено. Відмінність в тому, якщо раніше учні складали 3 або 4 іспити, то в нових умовах буде 1 іспит – національний мультипредметний тест (НМТ) в комп’ютерному форматі. Фізична присутність на іспиті - головна умова здачі екзамену. НМТ триватиме протягом 90 хвилин – не в режимі онлайн, а в навчальних закладах, і буде містити 3 важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України. Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60. Кожній дисципліні буде присвячено по 20 завдань. Саме ці дисципліни обрані не просто так. Міністр освіти і науки пояснив саме такий предметний вибір тим, що українська мова і математика були обов'язковими під час складання державної підсумкової атестації в Україні. Ці дисципліни мають найбільшу можливість навчання на програмах бакалавра. А українська мова на сьогодні є визначальним предметом українського генокоду. До того ж для отримання громадянства в будь-якій країні потрібно скласти екзамен з історії держави. Тому до списку цілком логічно було додано історію України. Щоб максимально гарантувати безпеку, Сергій Шкарлет наголосив, що буде можливим перерватися під час повітряної тривоги і потім продовжити складати тест.

Окремо було надано роз’яснення щодо деталей вступу у заклади вищої освіти тих випускників, які перебувають за кордоном. Ті абітурієнти, що закінчили 11 класів і мають бажання вступити в заклади вищої освіти України, будуть мати змогу це зробити. Для цього на території країн ЄС або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн вони зможуть скласти національний мультипредметний тест. Фізична присутність на екзамені також обов’язкова.

До речі, зареєструватися на участь в національному мультипредметному тесті можна до 19 квітня, тому поспішіть записатися на іспит.

Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році буде зазначено на сайті МОН, а також у відповідній вкладці «Нормативні документи».

Планується проведення трьох сесій національного мультипредметного тесту: основної та додаткової в липні, а також спеціальної у вересні.

Наразі визначаються й деталі проведення  вступної кампанії до магістратури, а також особливості проведення магістерського комплексного тесту й магістерського тесту навчальної компетентності.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


Часто шукають

↑ Вгору