Не вступити до омріяного вузу – для когось ці слова прозвучать як вирок, як фатальна помилка, яку вже не виправити. Насправді все не так жахливо, як може видатися на перший погляд. Jobs.ua пропонує поглянути на ситуацію з іншого боку.
В західному світі існує навіть такий термін – «Gap year» (рік перерви). Це звичайна практика в розвинених країнах, тому втрачений для навчання рік не трактується, як щось страшне і жахливе. Комусь цей рік допоможе краще зрозуміти, чим зайнятися в житті, яку професію обрати; комусь допоможе здобути потрібний досвід, аби адекватно підійти до вибору спеціальності.
То чим зайнятися цілий рік, очікуючи наступної можливості для вступу?
Вибір насправді великий. Можна отримати новий життєвий досвід – наприклад, стати волонтером, попрацювати в громадських організаціях. Це допоможе зав’язати контакти серед цікавих людей, побувати у нових містах і навіть країнах. Організатори волонтерських заходів, як правило, беруть на себе витрати (житло, харчування, а також переліт, якщо мова йде про іншу країну). Зазвичай у вас попросять вирішити питання, пов’язані з документацією.
Попрацювати волонтером – це знайомства з цікавими людьми, можливість пізнати іншу сторону суспільного життя. А якщо вирушите волонтером в іншу країну, це чудовий спосіб дослідити іншу культуру і підтягнути знання іноземних мов.
Сучасні технології дають можливість навчатися дистанційно. Приміром, освітня платформа Prometheus (та подібні їй) надає можливість пройти курси університетського рівня, а також освоїти професії, які ще не представлені у вищих навчальних закладах. Опанування навчальних курсів онлайн допоможе розвинути в собі самодисципліну і самоорганізацію, навчить планувати час і розпоряджатися ним ефективно. А також поєднати здобуття освіти з роботою.
У випадку, якщо не вдалося поступити до університету на омріяну спеціальність, можна спробувати постажуватися за обраним фахом. Звичайно, повноцінно попрацювати не доведеться, але можна буде побачити робочий процес зсередини. Може трапитися так, що обрана спеціальність розчарує, бо ми часто отримуємо надто романтизоване уявлення про ту чи іншу професію.
А краще не один, а декілька. Супер челлендж на весь рік – опанувати англійську, пройти базові курси з програмування, завести певну кількість нових знайомств (підставте свої варіанти). Дуже добре, якщо поставлені виклики дозволять вам просунутися на шляху обраної вами професії. Але про англійську все одно не забувайте – все-таки, це двері у великий світ.
Підсумуємо. Якщо не вдалося поступити до вузу, можна весь наступний рік витратити з великою користю, розставити в своїй голові все по поличках, виробити стратегію дій на наступний рік. І ретельніше підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Важливо розуміти, що втрачений рік для навчання – це не така вже й погана перспектива.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.