RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Публикации о работе
 3. Обучение, развитие, повышение квалификации
 4. Обучение и работа
 5. «Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

«Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

29.07.2020 713
«Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

«Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

29.07.2020     713

Не вступити до омріяного вузу – для когось ці слова прозвучать як вирок, як фатальна помилка, яку вже не виправити. Насправді все не так жахливо, як може видатися на перший погляд. Jobs.ua пропонує поглянути на ситуацію з іншого боку.

Чим займатися цілий рік?

В західному світі існує навіть такий термін – «Gap year» (рік перерви). Це звичайна практика в розвинених країнах, тому втрачений для навчання рік не трактується, як щось страшне і жахливе. Комусь цей рік допоможе краще зрозуміти, чим зайнятися в житті, яку професію обрати; комусь допоможе здобути потрібний досвід, аби адекватно підійти до вибору спеціальності.

То чим зайнятися цілий рік, очікуючи наступної можливості для вступу?

Вибір насправді великий. Можна отримати новий життєвий досвід – наприклад, стати волонтером, попрацювати в громадських організаціях. Це допоможе зав’язати контакти серед цікавих людей, побувати у нових містах і навіть країнах. Організатори волонтерських заходів, як правило, беруть на себе витрати (житло, харчування, а також переліт, якщо мова йде про іншу країну). Зазвичай у вас попросять вирішити питання, пов’язані з документацією.

Попрацювати волонтером – це знайомства з цікавими людьми, можливість пізнати іншу сторону суспільного життя. А якщо вирушите волонтером в іншу країну, це чудовий спосіб дослідити іншу культуру і підтягнути знання іноземних мов.

Поєднати роботу і онлайн-освіту

Сучасні технології дають можливість навчатися дистанційно. Приміром, освітня платформа Prometheus (та подібні їй) надає можливість пройти курси університетського рівня, а також освоїти професії, які ще не представлені у вищих навчальних закладах. Опанування навчальних курсів онлайн допоможе розвинути в собі самодисципліну і самоорганізацію, навчить планувати час і розпоряджатися ним ефективно. А також поєднати здобуття освіти з роботою.

Постажуватися на обраній спеціальності

У випадку, якщо не вдалося поступити до університету на омріяну спеціальність, можна спробувати постажуватися за обраним фахом. Звичайно, повноцінно попрацювати не доведеться, але можна буде побачити робочий процес зсередини. Може трапитися так, що обрана спеціальність розчарує, бо ми часто отримуємо надто романтизоване уявлення про ту чи іншу професію.

Поставте собі виклик

А краще не один, а декілька. Супер челлендж на весь рік – опанувати англійську, пройти базові курси з програмування, завести певну кількість нових знайомств (підставте свої варіанти). Дуже добре, якщо поставлені виклики дозволять вам просунутися на шляху обраної вами професії. Але про англійську все одно не забувайте – все-таки, це двері у великий світ.

Підсумуємо. Якщо не вдалося поступити до вузу, можна весь наступний рік витратити з великою користю, розставити в своїй голові все по поличках, виробити стратегію дій на наступний рік. І ретельніше підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Важливо розуміти, що втрачений рік для навчання – це не така вже й погана перспектива.

Читайте также

 • Безкоштовне розміщення вакансій та цікаві знижки на сайті Jobs.ua 5 Февраль, 2024

  Для наших Кращих Роботодавців!

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 Декабрь, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 Декабрь, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 Декабрь, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Наверх