RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение и работа
  5. «Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

«Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

29.07.2020 802
«Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

«Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

29.07.2020     802

Не вступити до омріяного вузу – для когось ці слова прозвучать як вирок, як фатальна помилка, яку вже не виправити. Насправді все не так жахливо, як може видатися на перший погляд. Jobs.ua пропонує поглянути на ситуацію з іншого боку.

Чим займатися цілий рік?

В західному світі існує навіть такий термін – «Gap year» (рік перерви). Це звичайна практика в розвинених країнах, тому втрачений для навчання рік не трактується, як щось страшне і жахливе. Комусь цей рік допоможе краще зрозуміти, чим зайнятися в житті, яку професію обрати; комусь допоможе здобути потрібний досвід, аби адекватно підійти до вибору спеціальності.

То чим зайнятися цілий рік, очікуючи наступної можливості для вступу?

Вибір насправді великий. Можна отримати новий життєвий досвід – наприклад, стати волонтером, попрацювати в громадських організаціях. Це допоможе зав’язати контакти серед цікавих людей, побувати у нових містах і навіть країнах. Організатори волонтерських заходів, як правило, беруть на себе витрати (житло, харчування, а також переліт, якщо мова йде про іншу країну). Зазвичай у вас попросять вирішити питання, пов’язані з документацією.

Попрацювати волонтером – це знайомства з цікавими людьми, можливість пізнати іншу сторону суспільного життя. А якщо вирушите волонтером в іншу країну, це чудовий спосіб дослідити іншу культуру і підтягнути знання іноземних мов.

Поєднати роботу і онлайн-освіту

Сучасні технології дають можливість навчатися дистанційно. Приміром, освітня платформа Prometheus (та подібні їй) надає можливість пройти курси університетського рівня, а також освоїти професії, які ще не представлені у вищих навчальних закладах. Опанування навчальних курсів онлайн допоможе розвинути в собі самодисципліну і самоорганізацію, навчить планувати час і розпоряджатися ним ефективно. А також поєднати здобуття освіти з роботою.

Постажуватися на обраній спеціальності

У випадку, якщо не вдалося поступити до університету на омріяну спеціальність, можна спробувати постажуватися за обраним фахом. Звичайно, повноцінно попрацювати не доведеться, але можна буде побачити робочий процес зсередини. Може трапитися так, що обрана спеціальність розчарує, бо ми часто отримуємо надто романтизоване уявлення про ту чи іншу професію.

Поставте собі виклик

А краще не один, а декілька. Супер челлендж на весь рік – опанувати англійську, пройти базові курси з програмування, завести певну кількість нових знайомств (підставте свої варіанти). Дуже добре, якщо поставлені виклики дозволять вам просунутися на шляху обраної вами професії. Але про англійську все одно не забувайте – все-таки, це двері у великий світ.

Підсумуємо. Якщо не вдалося поступити до вузу, можна весь наступний рік витратити з великою користю, розставити в своїй голові все по поличках, виробити стратегію дій на наступний рік. І ретельніше підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Важливо розуміти, що втрачений рік для навчання – це не така вже й погана перспектива.

Читайте также

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 Июль, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 Июль, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 Июль, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 Июль, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 Июль, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Наверх