Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Навчання і робота
  5. «Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

  «Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

  29.07.2020 107
  «Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

  «Gap year». Що робити цілий рік, якщо не вступили до вузу

  29.07.2020     107

  Не вступити до омріяного вузу – для когось ці слова прозвучать як вирок, як фатальна помилка, яку вже не виправити. Насправді все не так жахливо, як може видатися на перший погляд. Jobs.ua пропонує поглянути на ситуацію з іншого боку.

  Чим займатися цілий рік?

  В західному світі існує навіть такий термін – «Gap year» (рік перерви). Це звичайна практика в розвинених країнах, тому втрачений для навчання рік не трактується, як щось страшне і жахливе. Комусь цей рік допоможе краще зрозуміти, чим зайнятися в житті, яку професію обрати; комусь допоможе здобути потрібний досвід, аби адекватно підійти до вибору спеціальності.

  То чим зайнятися цілий рік, очікуючи наступної можливості для вступу?

  Вибір насправді великий. Можна отримати новий життєвий досвід – наприклад, стати волонтером, попрацювати в громадських організаціях. Це допоможе зав’язати контакти серед цікавих людей, побувати у нових містах і навіть країнах. Організатори волонтерських заходів, як правило, беруть на себе витрати (житло, харчування, а також переліт, якщо мова йде про іншу країну). Зазвичай у вас попросять вирішити питання, пов’язані з документацією.

  Попрацювати волонтером – це знайомства з цікавими людьми, можливість пізнати іншу сторону суспільного життя. А якщо вирушите волонтером в іншу країну, це чудовий спосіб дослідити іншу культуру і підтягнути знання іноземних мов.

  Поєднати роботу і онлайн-освіту

  Сучасні технології дають можливість навчатися дистанційно. Приміром, освітня платформа Prometheus (та подібні їй) надає можливість пройти курси університетського рівня, а також освоїти професії, які ще не представлені у вищих навчальних закладах. Опанування навчальних курсів онлайн допоможе розвинути в собі самодисципліну і самоорганізацію, навчить планувати час і розпоряджатися ним ефективно. А також поєднати здобуття освіти з роботою.

  Постажуватися на обраній спеціальності

  У випадку, якщо не вдалося поступити до університету на омріяну спеціальність, можна спробувати постажуватися за обраним фахом. Звичайно, повноцінно попрацювати не доведеться, але можна буде побачити робочий процес зсередини. Може трапитися так, що обрана спеціальність розчарує, бо ми часто отримуємо надто романтизоване уявлення про ту чи іншу професію.

  Поставте собі виклик

  А краще не один, а декілька. Супер челлендж на весь рік – опанувати англійську, пройти базові курси з програмування, завести певну кількість нових знайомств (підставте свої варіанти). Дуже добре, якщо поставлені виклики дозволять вам просунутися на шляху обраної вами професії. Але про англійську все одно не забувайте – все-таки, це двері у великий світ.

  Підсумуємо. Якщо не вдалося поступити до вузу, можна весь наступний рік витратити з великою користю, розставити в своїй голові все по поличках, виробити стратегію дій на наступний рік. І ретельніше підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Важливо розуміти, що втрачений рік для навчання – це не така вже й погана перспектива.

  Читайте також

  • Щоб мислити масштабно – десять секретів медитації 7 серпень, 2020

   В процесі тривалої роботи притуплюються почуття та емоції, притуплюється процес мислення. І постає цілком закономірне питання – як залишатися врівноваженим та енергійним, зосередженим і продуктивним? Спробуйте медитацію.

  • Як правильно звільнитися без скандалу 6 серпень, 2020

   Багатьох цікавить, як правильно звільнитися, оскільки хочеться піти з роботи без скандалів, на позитивній ноті. Ніколи не знаєш, як складуться обставини в майбутньому, а заробити погану репутацію – не найкращий варіант

  • З користю про роботу 6 серпень, 2020

   Пропонуємо кілька цікавих та водночас повчальних (сподіваємося) роздумів відомих і успішних письменників про роботу, тайм-менеджмент, книги, планування. Вони будуть корисними не лише для підприємців. Тут є над чим замислитись і зробити для себе висновки.

  • Життя після відпустки: як влитися в роботу? 6 серпень, 2020

   Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію

  • Як знайти роботу людині старшого віку 6 серпень, 2020

   Гідне працевлаштування — актуальне питання для шукачів з різним досвідом, професійним рівнем і віком. Як показує практика, доволі часто останній фактор заважає отримати запрошення на співбесіду, почати співпрацю з багатьма керівниками, занижує конкурентний рівень

  ↑ Вгору