RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Карантин просуває IT-напрямок

Карантин просуває IT-напрямок

12.05.2020 678Автор: Олександр Мавлідінов
Карантин просуває IT-напрямок

Карантин просуває IT-напрямок

12.05.2020     678Автор: 

Як вже не одноразово писав Jobs.ua, ситуація з паузою в світовій економіці, що викликана поширенням пандемії коронавірусу та такими заходами протидії пошесті, як карантин, спричинила чимало проблем, як й приватним особам, так й бюджетам, навіть, доволі розвинутих країн.

Збитки бізнесу, нестача надходжень до державних бюджетів та втрата робочих місць більшістю сучасних людей, наразі, нажаль лише верхівка цього айсбергу, основна частина якого, ще тільки має з’явитися перед нами у найближчому майбутньому.

При цьому, ані людство, ані держави, як інститути, не здаються та намагаються підлаштовуватись до нових умов існування. Проте, доволі негативна ситуація все ж таки має певний позитивний вплив на де-які сфери людської діяльності, обумовлюючи не аби-яке їх зростання.

Наприклад, пандемія та вимушений карантин, не лише прискорили наступ нової економічної кризи, а й змусила більшість бізнесів та інших видів діяльності людини, швидко переглянути їх погляди щодо цифрової трансформації. Вимоги віддаленої праці та віддаленого надання різних звичних послуг населенню, зокрема освіти, зробили свою справу. Й, подібні питання переходу до цифрового формату, що ще не так давно для багатьох власників бізнесів стояли далеко не на першому місці, сьогодні або вже ними вирішені, або знаходяться у процесі такої трансформації.

Так, за даними прогнозів найбільший попит на різні ІТ-послуги, перш за все, очікувався саме в автомобільній галузі. Сьогодні, в умовах карантинної паузи, світова автомобільна промисловість майже очолює список сфер діяльності людини, які більш за все вже постраждали від заходів карантину. До речі, у тому самому списку галузі туризму, авіаційних та пасажирських перевезень, й роздрібна торгівля в її класичному «фізичному» вигляді.

Однак, за той самий період, та в тих самих умовах карантину суттєво зросли ті сфери, що надають необхідні послуги онлайн. По-перше, це численні різновиди медіа діяльності, такі як ОТТ-платформи й сервіси для відеоконференцій, телекомунікаційні сервіси, ті, що забезпечують можливість онлайн-навчання, кібер-спорт, медичні розробки на кшталт телемедицини чи біометрії, фінанси у вигляді електронної комерції (е-commerce).

За результатами досліджень світової агенції GlobalLogic, сьогодні та у найближчому майбутньому, найбільший попит на IT-послуги усіх видів, демонструють саме ці напрямки діяльності людини.

Проте, незважаючи на суттєвий попит в IT – послугах, в Україні кількість вакансій для фахівців цього напрямку поки що зменшується. Пропозицій для роботи стало в два рази менше лише за період з лютого по квітень поточного року. Але, вітчизняна IT-галузь тримається серед десятки українських індустрій, що мають більшість відкритих вакансій. У найближчому майбутньому, завдяки збільшення попиту на такі послуги у сферах телекомунікацій та медіа разом з охороною здоров'я, очікується зростання й попиту на фахівців з відповідними релевантними знаннями, вміннями та реальним досвідом роботи в цих напрямках.

Також, збільшується потреба у кваліфікованих розробниках вбудованих систем, що за показниками кількості відкритих вакансій, вже зросла за останній період більш ніж на 9%. Зростає також й ринок сучасних мобільних додатків, який за прогнозами, скоро буде мати потребу у нових та різних спеціалістів на 25% більше аніж рік потому.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх