Навіть в умовах мирного життя у керівників завжди вистачало, через що стресувати. Усвідомлення своєї відповідальності перед командою, показники ефективності команди, цілі та налагодження спілкування з підлеглими – словом, турбот вистачало. В умовах війни рівень стресу зріс у десятки разів, тому питання про те, яке керівнику під час воєнного стану підтримувати і мотивувати свою команду, набуває неабиякої актуальності.
Давайте з’ясуємо, як керівник і справжній лідер може подбати про людей у своїй команді, допомогти їм підкорегувати свій психоемоційний стан.
Перш ніж допомогти іншому – переконайтеся, що з вами все гаразд. Що ви самі вмієте брати під контроль свою увагу, свій психоемоційний стан. У вас повинна виробитися щодення звичка, подібна до наших гігієнічних звичок (душ, почистити зуби, помити голову тощо). Можете скористатися порадами зі статті Бійцям «офісного фронту»: як не втрачати продуктивність.
Подбали про себе? Тепер ви готові подбати про інших людей.
Ви всі чудово бачите, яку потужну комунікацію тримають з українцями очільники держави, мери наших міст та представники місцевих адміністрацій. Заведіть звичку щоденно інформувати членів команди про ситуації в компанії, якою б вона не була. Навіть якщо новини не надто втішні, все одно ваші звернення робитимуть свою справу, даватимуть учасникам команди відчуття безпеки. Тільки не забуваємо про максимальну чесність та відвертість, бо в умовах війни особливо болюче дізнаватися, що людина, яку ти вважав за певний взірець для себе, поводиться геть по-іншому.
Дні народжень, дні ангела та інші пам’ятні дні, які ви продовжуєте відзначати, незважаючи на війну – теж сприяють підняттю морального духу команди. Працівники розуміють, що їх цінують і не забувають про них. Святкуйте навіть невеликі перемоги, акцентуйте на них увагу під час своїх щоденних відеозвернень.
Наприклад, домовтеся з підлеглими, що будете виходити з ними на зв’язок в чітко визначений час. Мотивуйте їх позитивним зверненням на початку робочого дня, окресліть щоденне коло завдань. Якщо потрібно, зверніть увагу конкретних працівників на якісь робочі моменти.
Для чого це потрібно? Для спокійної роботи мозку, бо наявність певних ритуалів нормалізує стан нашої психіки, «заземляє її». На вихідних теж не припиняйте зв’язок з командою, але вже не з робочих питань. Наприклад, влаштуйте обговорення прочитаної книги чи переглянутого фільму, обговоріть інші хвилюючі вас теми. Можливо, хтось із ваших підлеглих виговориться під час вашої спільної відеоконференції, і на душі йому стане легше. Якщо є можливість зробити такі «віддушини» для всього колективу у форматі спільних відеодзвінків у тому ж самому зумі, то чому б і ні?
Зараз трохи не той час, щоб бути жорстким і безпристрасним керівником. Не забувайте, що всі ми переживаємо найстрашніший етап у своєму житті, тому приділяйте увагу моніторингу психоемоційного стану своїх підлеглих. І питанню їхньої фізичної безпеки теж.
Звертайте увагу своєї команди на те, що дисципліна та чітке дотримання правил стануть їм сильною опорою. Особливий акцент робіть на самодисципліні. Найкращі працівники – це ті працівники, яких не потрібно постійно контролювати і підштовхувати в спину. Проявляйте інтерес до їхніх зауважень та відгуків. Не зайвим буде також отримувати регулярні звіти від працівників про їхню роботу. Якщо ви кожного дня звітуєте їм про все, що діється у вашій компанії – значить, ви теж маєте право просити їх про те саме.
Читання заспокоює і відволікає від жахіть війни, а якщо читаєте корисну літературу – ще й дізнаєтеся нову, цінну інформацію. Станьте справжнім лідером своєї команди: читайте цікаві книги і рекомендуйте їх своїм підлеглим. Якщо у вашій команді є люди, які раніше не брали до рук книги – ось вам ще один виклик як керівнику і лідеру. Спробуйте зацікавити їх такими книгами, від яких неможливо відволіктися в процесі читання. Ваш підлеглий любить дивитися фентезі та фантастику? Чудово, порекомендуйте йому «книжкові» пригоди Фродо і Сема, чи Гаррі та його друзів; якщо ваш підлеглий любить «потерти за політику», порекомендуйте йому книги про світових лідерів минулого – Вінстона Черчилля, Маннергейма чи Лінкольна.
Якщо хочете, щоб ваші працівники збагнули, наскільки це важливо – працювати з розумом, працювати якісно і з почуттям відповідальності, – порекомендуйте їм автобіографію Генрі Форда «Моє життя і робота». В нашій країні теж панує демократія, тому за наявності певних талантів, працьовитості та наполегливості теж можна досягти чималих висот, як це зробив сам Генрі Форд.
Ось вам декілька безкоштовних книг на вибір із застосунку Якабу:
Словом, цікавих книг у жанрі нон-фікшн, та й не тільки нон-фікшн, вистачає. Обирати вам, як керівнику, що радити своїм підлеглим, виходячи з їхніх інтересів та вподобань.
Ось такі поради, як керівнику під час війни підтримувати моральних дух у своїй команді. Але для цього вам теж потрібно стати сильними і психологічно стійкими. Стати справжнім лідером для своїх людей.
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.