RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Коучинг: шлях, що веде до вершини

Коучинг: шлях, що веде до вершини

18.02.2020 462
Коучинг: шлях, що веде до вершини

Коучинг: шлях, що веде до вершини

18.02.2020     462

З його допомогою ми можемо чітко поставити мету і успішно її досягати. Не дивно, що за кілька років, що минули з моменту появи коучингу на наших теренах, цей метод встиг завоювати безліч прихильників і викликати чимало гарячих суперечок. Разом з jobs.ua розглянемо для чого він потрібен і хто може цим займатися.

В житті бувають моменти, коли ми шукаємо людину, здатну допомогти впоратися з важкою ситуацією, визначити мету і підказати вірний спосіб її досягнення. Як правило, ми розраховуємо на підтримку близьких і друзів, але сьогодні в нашому розпорядженні навички і досвід професійних коучів. Вони допомагають людям облаштовувати життя, вирішити конфлікти в родині чи на роботі, досягти професійного успіху – інакше кажучи, жити повним життям.

Інтерес до коучингу в Україні зростає: цей вид послуг пропонують тренінгові та консалтингові компанії, психологічні центри майже у всіх великих містах.

Для чого потрібні коучі?

Сучасне покоління живе в умовах постійних змін. Створюються нові технології, прискорюється темп життя, світ змінюється, пристосуватися до нього непросто. Наші бабусі й дідусі багато працювали, не розмірковуючи про життя, мами й тати отримували освіту і працювали на одному місці по 30-40 років. Нове покоління інше.

Стало нормою кожні 3-5 років змінювати місце роботи й пробувати себе в різних професіях. Чому? Завдання, які ставилися перед попередніми поколіннями, відрізняються від тих, які стоять перед теперішнім. Завдання нашого покоління – самореалізація і адаптація, ми вдосконалюємо себе, пристосовуючись до постійних змін, стикаємося з тим, що чогось не вміємо, тому вчимося новому.

Тим, хто перебуває в пошуку сенсу, потрібні провідники, які зможуть найкоротшою дорогою провести до необхідного знання. Це роблять коучі, тому спеціальність стає все більш затребуваною й актуальною.

Мета коучингу

Вивчення одних лише основ тої чи іншої сфери діяльності, з метою досягти високих результатів, недостатньо й неможливо. Здавалося б, все просто: бери та роби. Однак, попри величезну кількість теоретичного матеріалу, більшість не досягають бажаного результату. Причина може бути не лише в конкретних знаннях чи кваліфікації викладача. Він не може почати діяти по-новому через певний психологічний блок. Тому кожен тренер або вчитель повинен вдосконалювати не тільки професійні навички, а й психологічну складову роботи з людьми.

Якщо вести клієнта по шляху до навичок, паралельно знімаючи його внутрішні блоки й бар'єри, робота стане ефективніше, цінність як фахівця зросте, а значить, підніметься вартість послуг. Основні напрямки коученгу: лайф-коучинг; коучинг успіху; мотиваційний і кар'єрний; бізнес-коучинг; коучинг відносин. І це не повний перелік.

Кому потрібно навчитися цьому?

Всім, хто працює з людьми. Це HR-фахівці, психологи, тренери, представники бьюті- і велнес-індустрії, продавці, маркетологи. Наприклад, якщо у вас є диплом психолога, але немає досвіду роботи, це спосіб увійти в професію. Можливість збагатити психологічні знання ефективними техніками. Це дозволить почати практичну діяльність і визначити нішу роботи. Або, якщо продаєте послуги, додайте до них коучинговий супровід. Воно буде оплачуватися комплексно і складатися з відеозаписів, додаткових робочих матеріалів і безпосередньо сесій.

Знайти своїх перших та й подальших клієнтів можна в соцмережах і в офлайн-просторі.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх