Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
 4. Вибір професії
 5. Коучинг: шлях, що веде до вершини

Коучинг: шлях, що веде до вершини

18.02.2020 105
Коучинг: шлях, що веде до вершини

Коучинг: шлях, що веде до вершини

18.02.2020     105

З його допомогою ми можемо чітко поставити мету і успішно її досягати. Не дивно, що за кілька років, що минули з моменту появи коучингу на наших теренах, цей метод встиг завоювати безліч прихильників і викликати чимало гарячих суперечок. Разом з jobs.ua розглянемо для чого він потрібен і хто може цим займатися.

В житті бувають моменти, коли ми шукаємо людину, здатну допомогти впоратися з важкою ситуацією, визначити мету і підказати вірний спосіб її досягнення. Як правило, ми розраховуємо на підтримку близьких і друзів, але сьогодні в нашому розпорядженні навички і досвід професійних коучів. Вони допомагають людям облаштовувати життя, вирішити конфлікти в родині чи на роботі, досягти професійного успіху – інакше кажучи, жити повним життям.

Інтерес до коучингу в Україні зростає: цей вид послуг пропонують тренінгові та консалтингові компанії, психологічні центри майже у всіх великих містах.

Для чого потрібні коучі?

Сучасне покоління живе в умовах постійних змін. Створюються нові технології, прискорюється темп життя, світ змінюється, пристосуватися до нього непросто. Наші бабусі й дідусі багато працювали, не розмірковуючи про життя, мами й тати отримували освіту і працювали на одному місці по 30-40 років. Нове покоління інше.

Стало нормою кожні 3-5 років змінювати місце роботи й пробувати себе в різних професіях. Чому? Завдання, які ставилися перед попередніми поколіннями, відрізняються від тих, які стоять перед теперішнім. Завдання нашого покоління – самореалізація і адаптація, ми вдосконалюємо себе, пристосовуючись до постійних змін, стикаємося з тим, що чогось не вміємо, тому вчимося новому.

Тим, хто перебуває в пошуку сенсу, потрібні провідники, які зможуть найкоротшою дорогою провести до необхідного знання. Це роблять коучі, тому спеціальність стає все більш затребуваною й актуальною.

Мета коучингу

Вивчення одних лише основ тої чи іншої сфери діяльності, з метою досягти високих результатів, недостатньо й неможливо. Здавалося б, все просто: бери та роби. Однак, попри величезну кількість теоретичного матеріалу, більшість не досягають бажаного результату. Причина може бути не лише в конкретних знаннях чи кваліфікації викладача. Він не може почати діяти по-новому через певний психологічний блок. Тому кожен тренер або вчитель повинен вдосконалювати не тільки професійні навички, а й психологічну складову роботи з людьми.

Якщо вести клієнта по шляху до навичок, паралельно знімаючи його внутрішні блоки й бар'єри, робота стане ефективніше, цінність як фахівця зросте, а значить, підніметься вартість послуг. Основні напрямки коученгу: лайф-коучинг; коучинг успіху; мотиваційний і кар'єрний; бізнес-коучинг; коучинг відносин. І це не повний перелік.

Кому потрібно навчитися цьому?

Всім, хто працює з людьми. Це HR-фахівці, психологи, тренери, представники бьюті- і велнес-індустрії, продавці, маркетологи. Наприклад, якщо у вас є диплом психолога, але немає досвіду роботи, це спосіб увійти в професію. Можливість збагатити психологічні знання ефективними техніками. Це дозволить почати практичну діяльність і визначити нішу роботи. Або, якщо продаєте послуги, додайте до них коучинговий супровід. Воно буде оплачуватися комплексно і складатися з відеозаписів, додаткових робочих матеріалів і безпосередньо сесій.

Знайти своїх перших та й подальших клієнтів можна в соцмережах і в офлайн-просторі.

Читайте також

 • Саморозвиток. Чому не треба працювати більше?31 березень, 2020

  Коли спалах коронавірусу піде на спад і скасують карантинні заходи, ми всі повернемося до звичайного життя, більшість з нас з головою зануряться в роботу (деякі й зараз так працюють). Оскільки ми живемо в такий час, коли всі прагнуть починати трудовий день раніше, закінчувати пізніше, використовувати для роботи будь-яку вільну хвилину. Навіть закінчивши роботу, дуже часто думками ми все ще працюємо.

 • Новий законопроект: карантинні норми податків та графіки робіт для українців30 березень, 2020

  У законопроекті зміни, які треба застосувати до наступних аспектів економіки України

 • Як зберегти ефективність працюючи віддалено30 березень, 2020

  Мрієте про віддалену роботу? Міркуєте, як було б здорово організувати особистий улюблений офіс, не виходячи з дому? Без сумніву, у цьому можна знайти масу переваг. Робота на відстані стає все більш популярною

 • Оптимізація робочого часу: як працювати краще за менший час30 березень, 2020

  Одним із секретів процвітання бізнесу (підприємництва) є використання прихованих потенціалів, наприклад, раціональний розподіл робочого часу та його оптимізація. Кожна компанія ставить собі за мету отримання максимального прибутку. У зв'язку з цим витрати на його досягнення напряму залежать від продуктивності праці співробітників

 • Пропозиції роботи, від яких потрібно відмовитись30 березень, 2020

  Пошук роботи — непростий процес, який вимагає багато сил, часу і ресурсів. Знайшовши цікаві вакансії, шукач найчастіше починає поспіхом розсилати резюме, а отримавши запрошення на зустріч, нерідко готовий співпрацювати практично на будь-яких умовах. Вірогідність такого фіналу збільшується пропорційно кількості тижнів зі статусом безробітного

↑ Вгору