RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Это важно знать каждому
  5. Музика для концентрації – чи можна скласти ідеальний плейліст для роботи?

Музика для концентрації – чи можна скласти ідеальний плейліст для роботи?

28.06.2021 616
Музика для концентрації – чи можна скласти ідеальний плейліст для роботи?

Музика для концентрації – чи можна скласти ідеальний плейліст для роботи?

28.06.2021     616

Опитування показують, що більшість людей люблять слухати музику на робочому місці. А майже половина (близько 42% опитаних) насолоджується фоновою музикою з ранку до вечора, бо для цих людей музика складає невід’ємну частину дня. Простіше кажучи, це меломани до мозку кісток. І неважливо, який це день – робочий чи день відпочинку. Тож якщо ви полюбляєте слухати музику під час роботи, давайте разом з Jobs.ua спробуємо з’ясувати, чи можна скласти ідеальний плейліст для роботи.

Про музику і концентрацію

Попри всі дивовижні властивості нашого мозку, йому складно утримувати концентрацію на одному завданні. Особливо якщо доводиться виконувати роботу, яка не надто приємна та не викликає високого рівня зацікавлення. В такому випадку будь-який зовнішній подразник може відволікти від виконання завдань.

Чи може виступити фонова музика як зв’язуючий фактор між вашою концентрацією та робочими завданнями? Безумовно, так. Тому що прослуховування композицій, які викликають у вас радість і пожвавлення, позитивно впливають на концентрацію. І це не обов’язково повинна бути класика – так званий «Ефект Моцарта» був спростований ще 20 років тому. Але класичні композиції, безперечно, можуть відволікати вашу увагу від зовнішніх подразників і перенаправляти її в потрібне вам русло, що й сприятиме кращому зануренню в робочий процес.

Чи можна скласти ідеальний плейліст для роботи?

Насправді тут все дуже індивідуально. Тому при складанні свого ідеального плейліста для роботи скористайтеся наступними порадами:

  1. Якщо ваш плейліст включатиме відомі вам композиції, ваш мозок не відволікатиметься на аналіз нової інформації. Але тут є цікавий момент – не зловживайте піснями, які ви дуже-дуже любите. Швидше за все, вони відволікатимуть вас від роботи;
  2. Також від виконання робочих завдань вас можуть відволікати пісні зі словами, тому зважайте на цей момент, коли підбиратимете зручний для вас плейліст;
  3. Дуже швидку і гучну музику, з різкими переходами, також не потрібно включати в плейліст. Такі пісні більше згодяться для тренувань у тренажерному залі, ніж для підсилення концентрації на робочих завданнях.
  4. Слухаючи той самий плейліст щодня, ваш мозок перестане помічати вже добре відомий йому набір музичних композицій, що, однак, не завадить входженню в «стан потоку». Тобто в такому випадку прослуховування музики стане для вас таким самим буденним явищем, як власне дихання чи цокіт годинника.

Слухати музику в навушниках чи за допомогою колонок?

Знову ж таки, як вам буде комфортніше. Якщо ви слухаєте музику через колонки, відрегулюйте звук так, щоб не було чути шуму за вікном чи інших сторонніх звуків. Але, як вже зазначалося вище, музика не повинна розривати барабанні перетинки.

Отже, підсумуємо – ідеального плейліста для роботи не існує, бо скільки людей, стільки й уподобань в музиці. Хоча, з іншого боку, ідеальним плейлістом може стати певний набір музичних композицій, який ви полюбляєте слухати в моменти натхнення та концентрації. Ці мелодії здатні послужити для вас потужним емоційним тригером, бо мозок вже знатиме, що настав час для продуктивної праці. Головне – занурившись у роботу, постарайтеся не відволікатися від неї хоча б 30 хвилин. Тоді ви з великою ймовірністю досягнете «стану потоку», а улюблені композиції допоможуть довше перебувати в цьому стані.

Читайте также

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 Июль, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 Июль, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 Июль, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 Июль, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 Июль, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Наверх