UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Про стан «потоку» і як навчитися перебувати в ньому

Про стан «потоку» і як навчитися перебувати в ньому

25.06.2021 384
Про стан «потоку» і як навчитися перебувати в ньому

Про стан «потоку» і як навчитися перебувати в ньому

25.06.2021     384

Цей стан особливо добре знайомий творчим людям. Вони вміють занурюватись у роботу (читай творчість) і нічого не помічати навкруги. Телефонні дзвінки і сповіщення на телефоні? В стані «потоку» ви їх навіть не зауважите, адже будете захоплені виконанням робочих задач. Але як цього досягнути? Давайте з’ясуємо разом з Jobs.ua.

Що таке стан «потоку»?

Коли ви занурюєтесь у певну роботу з головою, по максимуму, зовнішні відволікаючі фактори мовби відходять на задній план. Що цікаво, у такі моменти жодні зайві думки не можуть завадити вам. Шум машин за вікном, розмови і вигуки людей, навіть якщо ви перебуваєте у людному місці – ніщо не в змозі відволікти вас від того, чим ви захоплені в даний момент. В такому стані у вас настільки зростає інтерес до того, що ви робите, що робочі завдання виконуються легко, мовби завиграшки.

Інтерес і висока концентрація на конкретній задачі дає вам потужне відчуття радості, яке дуже нагадує стан дзену, коли людина перебуває у повній гармонії із ситуацією, в якій знаходиться. В стані «потоку» доволі часто ігноруються навіть базові потреби – сон, відчуття голоду, бо ви реально забуваєте поїсти, а на сон шкода витрачати кілька зайвих годин. Хоча добре висипатися, безумовно, потрібно, щоб у вас були сили для входження в стан «потоку». Отже, як потрапити в цей стан і затриматися там якнайдовше?

Принципи занурення в стан «потоку»

Сформуємо кілька важливих принципів, без яких досягнути цього стану буде неможливо.

  1. Робота повинна викликати у вас жвавий інтерес. Складно ввійти в цей стан, якщо робочі завдання викликають відторгнення. Поставте перед собою класне і по-справжньому складне завдання, але й водночас цікаве.
  2. Ви повинні добре знати предмет вашої діяльності. Ви повинні вміти вирішувати ту круту і складну роботу, яку намітили виконати. Навіть безграничне бажання здійснити щось неможливе доволі швидко розіб’ється об сувору реальність, якщо ви мало знаєте і вмієте.
  3. Для стану «потоку» потрібна енергія, а якщо ви будете втомлені чи роздратовані, ваша енергія «втікатиме» від вас, і потрібної концентрації ви не зможете досягнути. Наш розум – цікава штука: якщо ми сповнені сил, він прагне до жвавої діяльності, і якщо ви можете захопити його чимось вартісним, будьте впевнені – стан «потоку» прийде, бо така вже його властивість. Знову ж таки, повторимося – цей чудовий стан нашого розуму складно описати словами, але якщо ви відчували це, ви зрозумієте, про що мова. Приміром, український письменник Василь Шкляр, відомий за романами «Чорний ворон», «Маруся», «Троща», дванадцять років виношував ідею і сюжет роману «Ключ», а написаний він був… за один місяць! Безумовно, в ті дні письменник перебував у стані «потоку», бо за такий короткий час, як правило, романи не створюються.

Чим допомогти собі, щоб наблизити цей стан?

Якщо вам допоможе чашка кави – будь ласка, заваріть запашну філіжанку, бо кофеїн, як стимулятор мозкової діяльності, може прискорити входження в стан «потоку». Ви також можете прийняти душ, бо вода здатна заспокоювати і розслабляти наше тіло. Перш ніж піти в душ, «завантажте» розум кількома ідеями, з якими вам хочеться попрацювати. Улюблена музика або звуки природи – теж чудовий спосіб пірнути в натхненну діяльність з головою.

Отже, дотримання цих важливих умов здатне викликати стан «потоку». Не забуваємо про дуже важливу складову – ваш жвавий інтерес до того заняття, в яке ви хочете і можете зануритися з головою, забувши про все на світі. До речі, в художніх фільмах доволі часто показують цей стан, коли головний герой, захоплений певною задачею, на деякий час відстороняється від усього світу.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору