Опитування показують, що більшість людей люблять слухати музику на робочому місці. А майже половина (близько 42% опитаних) насолоджується фоновою музикою з ранку до вечора, бо для цих людей музика складає невід’ємну частину дня. Простіше кажучи, це меломани до мозку кісток. І неважливо, який це день – робочий чи день відпочинку. Тож якщо ви полюбляєте слухати музику під час роботи, давайте разом з Jobs.ua спробуємо з’ясувати, чи можна скласти ідеальний плейліст для роботи.
Попри всі дивовижні властивості нашого мозку, йому складно утримувати концентрацію на одному завданні. Особливо якщо доводиться виконувати роботу, яка не надто приємна та не викликає високого рівня зацікавлення. В такому випадку будь-який зовнішній подразник може відволікти від виконання завдань.
Чи може виступити фонова музика як зв’язуючий фактор між вашою концентрацією та робочими завданнями? Безумовно, так. Тому що прослуховування композицій, які викликають у вас радість і пожвавлення, позитивно впливають на концентрацію. І це не обов’язково повинна бути класика – так званий «Ефект Моцарта» був спростований ще 20 років тому. Але класичні композиції, безперечно, можуть відволікати вашу увагу від зовнішніх подразників і перенаправляти її в потрібне вам русло, що й сприятиме кращому зануренню в робочий процес.
Насправді тут все дуже індивідуально. Тому при складанні свого ідеального плейліста для роботи скористайтеся наступними порадами:
Знову ж таки, як вам буде комфортніше. Якщо ви слухаєте музику через колонки, відрегулюйте звук так, щоб не було чути шуму за вікном чи інших сторонніх звуків. Але, як вже зазначалося вище, музика не повинна розривати барабанні перетинки.
Отже, підсумуємо – ідеального плейліста для роботи не існує, бо скільки людей, стільки й уподобань в музиці. Хоча, з іншого боку, ідеальним плейлістом може стати певний набір музичних композицій, який ви полюбляєте слухати в моменти натхнення та концентрації. Ці мелодії здатні послужити для вас потужним емоційним тригером, бо мозок вже знатиме, що настав час для продуктивної праці. Головне – занурившись у роботу, постарайтеся не відволікатися від неї хоча б 30 хвилин. Тоді ви з великою ймовірністю досягнете «стану потоку», а улюблені композиції допоможуть довше перебувати в цьому стані.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.