Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  16.10.2020 189
  Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  16.10.2020     189

  В наш час все стрімко трансформується, що навіть актуальність тих чи інших професій змінюється швидше, ніж змінюється одне покоління. Які сфери діяльності залишаться вкрай актуальними, а які відійдуть на другий план? Розглянемо разом з Jobs.ua прогнозований МОН України список найзатребуваніших професій майбутнього і з’ясуємо, в чому полягає специфіка деяких поки що екзотичних професій.

  Про що йдеться в проєкті МОН «Стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 рр.»?

  В нещодавно опублікованому проєкті Міністерство освіти і науки України, зокрема, «порадувало» тим фактом, що гуманітарні професії в майбутньому втратять свої позиції, а на передній план вийдуть технічні та інженерні спеціальності.

  Найважливішими професіями, як виділили МОН у своєму проєкті-прогнозі, є і залишаються ті, що пов’язані з передовими технологіями, а також із біологією та медициною. А найбільше виграють ті фахівці, які зможуть поєднати природничо-наукову підготовку з опануванням сфери ІТ, як зазначили МОН у своєму документі.

  Хто наразі опановує професії, пов’язані із сферою здоров’я чи навчанням, наданням індивідуальних та творчих послуг, можуть не хвилюватися. Такі спеціальності і надалі залишаться актуальними, адже їх не зможуть замінити автоматизовані системи навіть із вбудованим штучним інтелектом.

  Найважливіші професії майбутнього за версією МОН

  В даному проєкті МОН окреслили чотири найважливіші професійні сфери найближчих десятиліть: технології майбутнього, ІТ-технології і дані, екологізація виробництва та життя, здоров’я людини. Розглянемо детальніше, які професії можна віднести до кожної з цих сфер, а також з’ясуємо, в чому полягає робота деяких незвичних наразі професій.

  1. До технологій майбутнього МОН зарахували такі важливі професії, як:

  архітектор територій, фахівець з 3D-друку, розробники та диспетчери безпілотних літальних апаратів, космогеолог, фахівці з робототехніки, інженери-проєктувальники.

  2. ІТ-технології і дані:

  Проєктувальник SMART-середовища і SMART-будівель, розробник програмного забезпечення, аналітик даних, фахівці та аналітики з кібербезпеки, розробники доповнених і віртуальних реальностей, цифровий лінгвіст, фахівець з цифрового контенту;

  3. Екологізація виробництва та життя:

  Екоаналітик у сфері будівництва, біоетик, ресайклінг-дизайнер, спеціаліст з альтернативної енергетики (сонячної, вітрової тощо), фахівці з сіті-фермерства;

  4. Здоров’я людини:

  Біогенетик, біоінженер, біофармаколог, ІТ-лікар, біоінформатик, нейропсихолог, фізіотерапевт, медична сестра.

  Що означають деякі професії з вищеперелічених?

  Чим займаються всі ці люди: космогеолог, цифровий лінгвіст, біоетик, біоінформатик?

  Космогеолог – це людина, яка займатиметься в майбутньому розвідкою і добуванням корисних копалин на Місяці та астероїдах. Технології так стрімко розвиваються, що незабаром ця професія стане вкрай затребуваною. Та й подібне заняття зможе бодай частково перенести добуток корисних копалин з нашої багатостраждальної планети в космос.

  Цифровий лінгвіст. Задача цього спеціаліста полягає в тому, щоб розробляти лінгвістичні системи семантичного перекладу з врахуванням контексту і смислу. Тобто в широкому розумінні завдання цифрового лінгвіста буде заключатися в створенні нових інтерфейсів спілкування між людиною і комп’ютером.

  Біоетик – це спеціаліст, який розуміється на відповідних правових та етичних аспектах, і який допомагатиме науково-дослідницьким лабораторіям захищати свої відкриття, і, що важливо, не переходити при цьому моральні межі. До сфери їхніх інтересів також можна віднести вирішення проблем, пов’язаних зі створенням трансгенних рослин і тварин, використанням ГМО-продуктів тощо.

  Біоінформатик: спеціаліст, який займається аналізом медико-біологічних даних. В його сферу діяльності входить розробка і застосування обчислювальних методів та алгоритмів, які дозволять дізнатися більше про інформацію, яка міститься в клітинах нашого організму. Ця професія матиме важливе значення, адже біоінформатики зможуть суттєво вплинути на пошуки шляхів лікування ракових, хронічних, аутоімунних захворювань.

  Читайте также

  • Як відпочити під час завалу на роботі24 Ноябрь, 2020

   Абстрагування від завдань та роботи, навіть на незначний час у 5-10 хвилин, допомагає працівнику повернутися до роботи, отримавши нові сили

  • Праця та професії на полотнах найвідоміших художників світу23 Ноябрь, 2020

   Доторкнутися до прекрасного особливо важливо у наші складні непевні часи. Тим паче, якщо мова піде про картини видатних художників, про яких чули навіть люди, далекі від живопису. Jobs.ua пропонує вашій увазі підбірку полотен видатних митців, на яких простежується тема роботи і зображення різних професій.

  • Нова пошта відкриває безліч нових вакансій під час карантину21 Ноябрь, 2020

   З роботою в Україні зараз складно, з цим не посперечаєшся. І це на тлі інших вкрай неприємних подій: експерти прогнозують новий локдаун, та й карантин вихідного дня і кількість захворюваних на коронавірус не вселяють надію. Що вирішила зробити в цій ситуації Нова пошта? Компанія планує надати роботу двом з половиною тисячам нових співробітників.

  • Як заробляти на Preply, викладаючи іноземні мови онлайн – досвід випускниці ЛНУ імені Франка20 Ноябрь, 2020

   Оксана в 2020-му році завершила навчання у Львівському національному університеті імені Франка. До того, як почала викладати англійську мову на Preply, вона вже мала за плечима вчительський досвід (у двох офлайн і одній онлайн школі). Вона люб’язно погодилася поділитися своїм успішним досвідом викладання англійської мови на Preply.

  • Як отримати гарні рекомендації від минулого роботодавця19 Ноябрь, 2020

   Дивлячись на оголошення про появу вакансій, де інде, але можна помітити серед вимог до претендентів, й наявність рекомендацій з попередніх місць роботи

  ↑ Наверх