Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Вибір професії
  5. Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  16.10.2020 133
  Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  Найважливіші професії майбутнього за версією Міністерства освіти і науки України

  16.10.2020     133

  В наш час все стрімко трансформується, що навіть актуальність тих чи інших професій змінюється швидше, ніж змінюється одне покоління. Які сфери діяльності залишаться вкрай актуальними, а які відійдуть на другий план? Розглянемо разом з Jobs.ua прогнозований МОН України список найзатребуваніших професій майбутнього і з’ясуємо, в чому полягає специфіка деяких поки що екзотичних професій.

  Про що йдеться в проєкті МОН «Стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 рр.»?

  В нещодавно опублікованому проєкті Міністерство освіти і науки України, зокрема, «порадувало» тим фактом, що гуманітарні професії в майбутньому втратять свої позиції, а на передній план вийдуть технічні та інженерні спеціальності.

  Найважливішими професіями, як виділили МОН у своєму проєкті-прогнозі, є і залишаються ті, що пов’язані з передовими технологіями, а також із біологією та медициною. А найбільше виграють ті фахівці, які зможуть поєднати природничо-наукову підготовку з опануванням сфери ІТ, як зазначили МОН у своєму документі.

  Хто наразі опановує професії, пов’язані із сферою здоров’я чи навчанням, наданням індивідуальних та творчих послуг, можуть не хвилюватися. Такі спеціальності і надалі залишаться актуальними, адже їх не зможуть замінити автоматизовані системи навіть із вбудованим штучним інтелектом.

  Найважливіші професії майбутнього за версією МОН

  В даному проєкті МОН окреслили чотири найважливіші професійні сфери найближчих десятиліть: технології майбутнього, ІТ-технології і дані, екологізація виробництва та життя, здоров’я людини. Розглянемо детальніше, які професії можна віднести до кожної з цих сфер, а також з’ясуємо, в чому полягає робота деяких незвичних наразі професій.

  1. До технологій майбутнього МОН зарахували такі важливі професії, як:

  архітектор територій, фахівець з 3D-друку, розробники та диспетчери безпілотних літальних апаратів, космогеолог, фахівці з робототехніки, інженери-проєктувальники.

  2. ІТ-технології і дані:

  Проєктувальник SMART-середовища і SMART-будівель, розробник програмного забезпечення, аналітик даних, фахівці та аналітики з кібербезпеки, розробники доповнених і віртуальних реальностей, цифровий лінгвіст, фахівець з цифрового контенту;

  3. Екологізація виробництва та життя:

  Екоаналітик у сфері будівництва, біоетик, ресайклінг-дизайнер, спеціаліст з альтернативної енергетики (сонячної, вітрової тощо), фахівці з сіті-фермерства;

  4. Здоров’я людини:

  Біогенетик, біоінженер, біофармаколог, ІТ-лікар, біоінформатик, нейропсихолог, фізіотерапевт, медична сестра.

  Що означають деякі професії з вищеперелічених?

  Чим займаються всі ці люди: космогеолог, цифровий лінгвіст, біоетик, біоінформатик?

  Космогеолог – це людина, яка займатиметься в майбутньому розвідкою і добуванням корисних копалин на Місяці та астероїдах. Технології так стрімко розвиваються, що незабаром ця професія стане вкрай затребуваною. Та й подібне заняття зможе бодай частково перенести добуток корисних копалин з нашої багатостраждальної планети в космос.

  Цифровий лінгвіст. Задача цього спеціаліста полягає в тому, щоб розробляти лінгвістичні системи семантичного перекладу з врахуванням контексту і смислу. Тобто в широкому розумінні завдання цифрового лінгвіста буде заключатися в створенні нових інтерфейсів спілкування між людиною і комп’ютером.

  Біоетик – це спеціаліст, який розуміється на відповідних правових та етичних аспектах, і який допомагатиме науково-дослідницьким лабораторіям захищати свої відкриття, і, що важливо, не переходити при цьому моральні межі. До сфери їхніх інтересів також можна віднести вирішення проблем, пов’язаних зі створенням трансгенних рослин і тварин, використанням ГМО-продуктів тощо.

  Біоінформатик: спеціаліст, який займається аналізом медико-біологічних даних. В його сферу діяльності входить розробка і застосування обчислювальних методів та алгоритмів, які дозволять дізнатися більше про інформацію, яка міститься в клітинах нашого організму. Ця професія матиме важливе значення, адже біоінформатики зможуть суттєво вплинути на пошуки шляхів лікування ракових, хронічних, аутоімунних захворювань.

  Читайте також

  • Поради, як інтернет-магазинам завоювати міжнародні ринки28 жовтень, 2020

   Ваш інтернет-магазин «засвітився» на українському ринку – це прекрасно. Але завжди є, куди рости і розвиватися. І наступним кроком може стати успішний вихід на світові ринки.

  • Справили негативне враження: спробуймо його виправити27 жовтень, 2020

   Колись так станеться, і ви дізнаєтеся, що керівництво вважає вас безвідповідальним, колеги – неробою та клоуном. Що в такому випадку робити? Змінити навколо себе людей чи, можливо, попробувати все ж таки виправити це негативне враження на більш позитивне. На думку психологів, змінити погане враження оточуючих про себе можна двома способами.

  • Обов’язкові дії роботодавця, перш ніж допустити нового працівника до роботи27 жовтень, 2020

   Розглянемо разом з Jobs.ua, яких кроків потрібно дотримуватися, щоб прийняти працівника на роботу згідно чинного законодавства, а також які фінансові санкції чекають на порушників Кодексу законів про працю.

  • Сильний лідер – сильна компанія: історія успіху Samsung26 жовтень, 2020

   Великі лідери, на відміну від простих управлінців, вміють повести за собою і надихнути. Таким був Лі Гонхі, молодший син засновника Samsung, який керував компанією більше тридцяти років і спромігся зробити з локальної південнокорейської компанії потужну транснаціональну корпорацію, яку знають в усіх куточках світу.

  • Правила життя Джордана Пітерсона – як перемогти хаос повсякдення і впорядкувати своє життя24 жовтень, 2020

   Джордан Пітерсон – клінічний психолог за фахом – і сам пережив затяжну депресію, тому чудово знає, про що говорити з людьми, які переживають складний період у житті. Його книга «12 правил життя. Як побороти хаос» розповідає про те, як впорядкувати своє життя, слідуючи дванадцяти простим правилам.

  Часто шукають

  ↑ Вгору