Працювати ночами – це не для всіх. Щоправда, така робота має свої приємні бонуси – коли вранці заспані люди ідуть на восьму чи на дев’яту ранку на роботу, працівник з нічної зміни іде відпочивати. Але чи так все безхмарно? І чим насправді доводиться розплачуватися за можливість жити і працювати не так, як усі – принаймні, не як більшість? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua.
Найперше, і для багатьох – чи не найважливіше – не потрібно прокидатися вранці. Для людей сов це взагалі – велике щастя. Навіть ненависть до будильника пропадає, якщо попрацювати в нічну зміну бодай декілька тижнів.
З побутовими справами теж все значно краще. Можна сходити за продуктами вдень, коли відвідувачів у супермаркетах майже немає; та й усі інші справи вирішувати значно краще, адже більшість людей у цей час працює.
Теж важливий момент, адже відволікаючих факторів менше, і можна спокійно попрацювати в тиші, або ж ввімкнувши тиху заспокійливу музику – як кому́ краще.
Робочого часу – ніби стільки саме, але вільного виходить ніби більше. По суб’єктивним відчуттям точно більше. Штука в тому, що перед робочою зміною можна позайматися улюбленою справою, а вранці, перед роботою, мало хто таким займається. Можна також без поспіху наготувати їжу на всю ніч, а не лише на вечерю, або навіть завітати в гості до друзів. Чи можна зробити всі ці чудові речі перед денною зміною? Звісно що ні.
Ви швидше зростаєте в професійному плані, коли працюєте вночі. А все тому, що вночі більшість колег сплять, і вам доведеться добре подумати, чи варто їх будити. Вдень «посмикати» когось легше, чи не так? Тому вам доведеться самотужки розбиратися в багатьох робочих моментах. А. значить, прокачка робочих вмінь буде відбуватися значно швидше.
«Гаразд, – подумає хтось, прочитавши все, що написано вище, – а які ж тоді мінуси? Мінуси теж повинні бути, хіба ж ні?».
Так, звісно, робота вночі має свої негативні моменти. Давайте розглянемо, які.
Наш організм не пристосований працювати вночі, а відпочивати – вдень. Тому навіть в цілком здорових людей можуть з’явитися певні проблеми із здоров’ям: прискорене серцебиття, переміни настрою, зайва вага.
Дефіцит вітаміну D теж дасть про себе знати. А якщо погано висипатися вдень, то постійний недосип проявлятиметься у вигляді кругів під очима і хронічної втоми.
Працюючи вночі, можна непомітно заточити гору смаколиків, які запасливий організм накопичуватиме на чорний день. Тому краще заздалегідь наготувати собі здорової їжі на ніч – наварити гречки, приміром, і підкріплюватися фруктами та овочами замість печива і чіпсів. І ваша звична форма ніколи не постраждає.
Якщо ви довгий час працюєте ночами, будьте готові до зниження рівня виробітки серотоніну. Це проявлятиметься неприємними симптомами – апатією і незрозумілим почуттям тривоги, навіть страхом. Як протидіяти цьому? Вживаєте фрукти з багатим вмістом вітаміну С, пийте багато води і зробіть усе для того, щоб нормально висипатися. І навіть працюючи вночі – навіть за таких умов вам вдаватиметься підтримувати гормональний баланс організму в нормі.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.