Працювати ночами – це не для всіх. Щоправда, така робота має свої приємні бонуси – коли вранці заспані люди ідуть на восьму чи на дев’яту ранку на роботу, працівник з нічної зміни іде відпочивати. Але чи так все безхмарно? І чим насправді доводиться розплачуватися за можливість жити і працювати не так, як усі – принаймні, не як більшість? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua.
Найперше, і для багатьох – чи не найважливіше – не потрібно прокидатися вранці. Для людей сов це взагалі – велике щастя. Навіть ненависть до будильника пропадає, якщо попрацювати в нічну зміну бодай декілька тижнів.
З побутовими справами теж все значно краще. Можна сходити за продуктами вдень, коли відвідувачів у супермаркетах майже немає; та й усі інші справи вирішувати значно краще, адже більшість людей у цей час працює.
Теж важливий момент, адже відволікаючих факторів менше, і можна спокійно попрацювати в тиші, або ж ввімкнувши тиху заспокійливу музику – як кому́ краще.
Робочого часу – ніби стільки саме, але вільного виходить ніби більше. По суб’єктивним відчуттям точно більше. Штука в тому, що перед робочою зміною можна позайматися улюбленою справою, а вранці, перед роботою, мало хто таким займається. Можна також без поспіху наготувати їжу на всю ніч, а не лише на вечерю, або навіть завітати в гості до друзів. Чи можна зробити всі ці чудові речі перед денною зміною? Звісно що ні.
Ви швидше зростаєте в професійному плані, коли працюєте вночі. А все тому, що вночі більшість колег сплять, і вам доведеться добре подумати, чи варто їх будити. Вдень «посмикати» когось легше, чи не так? Тому вам доведеться самотужки розбиратися в багатьох робочих моментах. А. значить, прокачка робочих вмінь буде відбуватися значно швидше.
«Гаразд, – подумає хтось, прочитавши все, що написано вище, – а які ж тоді мінуси? Мінуси теж повинні бути, хіба ж ні?».
Так, звісно, робота вночі має свої негативні моменти. Давайте розглянемо, які.
Наш організм не пристосований працювати вночі, а відпочивати – вдень. Тому навіть в цілком здорових людей можуть з’явитися певні проблеми із здоров’ям: прискорене серцебиття, переміни настрою, зайва вага.
Дефіцит вітаміну D теж дасть про себе знати. А якщо погано висипатися вдень, то постійний недосип проявлятиметься у вигляді кругів під очима і хронічної втоми.
Працюючи вночі, можна непомітно заточити гору смаколиків, які запасливий організм накопичуватиме на чорний день. Тому краще заздалегідь наготувати собі здорової їжі на ніч – наварити гречки, приміром, і підкріплюватися фруктами та овочами замість печива і чіпсів. І ваша звична форма ніколи не постраждає.
Якщо ви довгий час працюєте ночами, будьте готові до зниження рівня виробітки серотоніну. Це проявлятиметься неприємними симптомами – апатією і незрозумілим почуттям тривоги, навіть страхом. Як протидіяти цьому? Вживаєте фрукти з багатим вмістом вітаміну С, пийте багато води і зробіть усе для того, щоб нормально висипатися. І навіть працюючи вночі – навіть за таких умов вам вдаватиметься підтримувати гормональний баланс організму в нормі.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».