Продовжуємо перелік шкідливих порад, як потрібно діяти керівнику чи тімліду, якщо він хоче бачити свою команду неефективною і незгуртованою. Перша частина – за посиланням.
Навіть нескладний проєкт можна запороти через свою самовпевненість, а що вже говорити про складні проєкти? Диктуйте своїм підлеглим на кожному кроці, що вони повинні зробити через годину/сьогодні/завтра. Ви знаєте краще за всіх на світі, і саме тому ви їхній керівник, а вони – ваші підлеглі. А якщо проєкт «затріщить по швам», винуваті ваші підлеглі, тільки не ви.
І свято дотримуйтеся двох правил «всезнайки»: А) Ніхто з ваших підлеглих не повинен дізнатися, що ви чогось можете не знати: Б) Ніколи не показуйте, що чогось не знаєте.
Там, де можна, перекладайте відповідальність на своїх замів та підлеглих. Повністю застрахуйте себе юридично від всіх ризиків, приділіть цьому багато уваги. Заздалегідь продумайте, на кого почепите всі «косяки», якщо з проєктом щось трапиться.
Нехай називають поза очі деспотом і тираном, і що з того? Робота – вона для того, щоб приділяти час тільки їй. Крок вліво чи вправо – остерігайся, підлеглий, щоб не впасти в немилість. Тоді взагалі буде тобі непереливки. А якщо дізнаюся, що хтось чатиться чи в соцмережах сидить під час роботи – штраф і догана (якщо не цього разу, то наступного – точно).
Якщо хочете бачити свою команду неефективною і незгуртованою, в жодному разі не допускайте неформальних зустрічей з колегами. А якщо вони, нахаби такі, надумають піти разом на обід чи вирішать зустрітися після роботи – припиніть ці неподобства одразу. Ще змову якусь проти вас влаштують, підсидіти захочуть абощо. Ні, зближуватися їм ви не дозволите, бо… розділяй і владарюй. А якщо комусь щось незрозуміло, нехай звільняються і шукають роботу в іншій компанії. І байдуже, що чудовий спеціаліст і добре виконує свою роботу.
До творчого самовираження ставтеся несхвально, помістіть всі робочі процеси в певні рамки, формалізуйте всі підходи. Станьте суворим наглядачем за підлеглими (ви ж начальник!), контролюйте всіх і вся. Чітко дайте зрозуміти всім підлеглим, що тут їм не збіговисько хіпі чи комуна вільних художників. Ставтеся з великою підозрою та недовірою до тих членів команди, які все ж намагаються зробити по-своєму.
Якщо вас поставили тімлідом над новою командою, і цих людей ви не знаєте – в чому проблеми? Позвільняйте їх, наймайте друзів чи знайомих. Це легше і простіше, ніж пробувати зрозуміти чужий колектив і намагатися під нього підлаштуватися. Ні, це вони повинні під вас підлаштовуватися, тільки так.
Ось така добірка шкідливих порад, яку підготував для вас Jobs.ua із нагадуванням, що так робити не потрібно, якщо хочете бачити своїх підлеглих мотивованою та згуртованою командою однодумців.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.
Чим такі ігри стануть у пригоді працівникам вашої компанії? Щоб пройти подібну гру, доведеться співпрацювати. Всі свої дії ви змушені координувати з іншим гравцем чи навіть з кількома.
До відмов не звикати кожній людині, ми стикаємося з ними щодня. Але чи варто реагувати на відмову як остаточний вердикт? Портал з пошуку роботи Jobs.ua пропонує з’ясувати, як реагувати на відмови так, щоб співрозмовники вас почули.
Портал з працевлаштування Jobs.ua дізнавався, які перспективи має legaltech, юриспруденція 21-століття на стику традиційних підходів і сучасних технологій.
Люди схильні плутати бодігардів і охоронців, ставлячи між ними знак рівності. Проте це не так, охоронець не завжди надає клієнту послуги фізичного захисту.