RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Оператори дронів – чому ця спеціальність зараз настільки потрібна?

Оператори дронів – чому ця спеціальність зараз настільки потрібна?

20.07.2022 548
Оператори дронів – чому ця спеціальність зараз настільки потрібна?

Оператори дронів – чому ця спеціальність зараз настільки потрібна?

20.07.2022     548

Мабуть, кожен українець бодай краєм вуха чув про чудову ініціативу – проєкт «Армія дронів». Про добру новину нещодавно повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, і вона полягає в наступному: вже зібрано 510 млн. гривень на «Армію дронів». І це все дуже добре, що гроші збираються настільки оперативно, і що проблема полягатиме надалі не так у фінансовій площині, як у вмінні швидко навчити велику кількістю людей мистецтву володіння «механічними пташками».

Враховуючи актуальність цього питання, портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує розібратися, чому ця спеціальність настільки затребувана під час війни.

Скільки живе дрон на полі бою?

Нещодавно ми публікували статтю про те, як назбирати на «Армію дронів», не витративши при цьому жодного гривні зі свого гаманця. Але велика кількість дронів – це добре, але проблема полягає в іншому. Цю проблему в недавньому інтерв’ю озвучив Віктор Таран, засновник центру підготовки операторів БПЛА «Крук». Невміння користуватися дроном призводить до того, що він живе недовго після зльоту і наближення до ворожих позицій. А нормальні дрони коштують недешево, тому потрібно, по-перше, забезпечити безперебійну доставку дронів на передову, а по-друге, щоб на передовій не відчувалося нестачі операторів дронів.

До слова, вже не один подібний центр підготовки операторів дронів створено в Україні. І навряд чи кількість таких навчальних центрів достатня, адже на професійну підготовку оператора потрібно витратити як мінімум декілька тижнів часу.

Інші проблеми, пов’язані з «малими пташками»

Найбільша проблема – і не лише українських військових, а й провідних армій світу – до повномасштабного вторгнення росії до України полягала в тому, що «малими пташками» нехтували, вважаючи, що на полі бою перевага повинна віддаватися великим БПЛА. Але малі дрони здатні ефективно долати навіть ворожі ППО, якщо летять атакувати ворожі позиції організованим роєм.

Віктор Таран, до слова, зауважив в своєму інтерв’ю, що для потреб армії в короткі терміни потрібно підготувати близько 10 тис. операторів дронів. Це дасть змогу більш професійно розпоряджатися тією дорогою технікою, яка потрапляє до воїнів ЗСУ на передову. Давайте просто поміркуємо – один «Мавік» коштує біля 2-3 тис. доларів, і якщо не вміти ним користуватися, в руках недосвідченого оператора, який ще вчора не здогадувався про існування таких апаратів, він проживе 10-15 хвилин. Якщо не розіб’ється в польоті, то з ним легко розправляться ворожі засоби радіоелектронної боротьби.

Ось чому операція дронів настільки затребувана зараз в нашій країні. Але не лише для армії потрібні дрони. Вони стануть у нагоді фермерам та власникам агрофірм, для обприскування полів та моніторингу.

Але приємно усвідомлювати, що в цьому напрямку відчуваються певні зрушення. Приміром, стартували навчання 150 операторів «Армії дронів». Майбутні оператори навчатимуться навичкам маскування, розробкою тактики та пересування дрону, відпрацьовуватимуть справжні польотні завдання. Побажаємо їм успіху, а «пташки», керовані ними, нехай допомагають українській артилерії та усьому нашому славному війську перетворювати ворогів на «хороших росіян».

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх