RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Прагнете працювати в медіа? Ось що потрібно для цього

Прагнете працювати в медіа? Ось що потрібно для цього

17.04.2023 3411
Прагнете працювати в медіа? Ось що потрібно для цього

Прагнете працювати в медіа? Ось що потрібно для цього

17.04.2023     3411

Що цікаво, кар’єру медійника можна збудувати навіть без профільної освіти. Що для цього потрібно, з’ясовував Jobs.ua.

Який напрямок вас приваблює?

Ви можете стати не лише журналістом чи редактором. Є ще продюсери, діджитал-стратеги, smm-спеціалісти, фотографи, PR-менеджери і не тільки. Можливо, вас приваблює робота зі звуком чи відео, або ж написання сценаріїв для відеороликів, освоєння монтажу. Дизайнери чи ілюстратори теж можуть працювати в медіа.

Словом, в медійному середовищі затребувані спеціалісти різного профілю. Що ближче до душі – на ту професію й орієнтуйтесь.

Вміння працювати з інформацією

Але всі перераховані вище професії мають одну схожу рису, якщо прагнете працювати в медіа. Тут цінується вміння швидко обробляти інформацію, вміти виділяти головне, орієнтуватися в трендах та інформаційних потоках. Фактчекінг, тобто перевірка фактів – теж сюди. Без цього важливого вміння медійне джерело може швидко втратити довіру. Втратити – легко, чи не так? А от повернути цю довіру буде значно важче.

Налагоджуйте зв’язки

Корисні контакти в цій сфері дуже вирішують. Навіть якщо ваші друзі не є медійниками – швидше за все, вони знають когось, хто працює в медіа. Попросіть організувати вам зустріч, а на зустрічі розпитайте цю людину, як вона розпочинала свій шлях, що потрібно знати насамперед і т.д.

Якщо ви з великого міста, відвідуйте конференції та інші заходи, які організовують представники медіа. Запишіться на курси, які організовують великі медіа-компанії, дізнайтеся про можливість стажування в них. Навіть якщо на початках вас переслідуватимуть невдачі та відмови, ваш список корисних контактів суттєво виросте.

Самостійно практикуйтесь

Спробуйте оживити свої сторінки в соцмережах цікавими дописами. Почніть вести свій блог, розповідайте там, що вас цікаво і в чому ви розбираєтесь. Запропонуйте благодійним організаціям допомогу у веденні та публікації дописів – так ви здобудете цінний досвід, та ще й зробите корисну справу. Коротше, в нашу цифрову епоху можна практикуватися на будь-яку медійну посаду, не полишаючи свій дім. Зручно, корисно і не треба нікуди йти.

Попрацюйте над портфоліо

Наповніть своє портфоліо успішними проєктами, які продемонструють ваші сильні сторони. Якщо немає потрібно досвіду – пропонуйте знайомим та друзям послуги безкоштовно – але за умови, що виконану роботу ви додасте до свого портфоліо. До речі, можна навіть додати посилання на свій блог чи сторінку в соцмережах з великою кількістю підписників, якщо така є.

Шукайте можливість для стажування

Це ідеальний варіант, якщо прагнете працювати в медіа. Програми стажування дадуть вам той необхідний досвід, який згодом приведе в бажану професію і дозволить повноцінно заробляти. Поцікавтеся, які медійні компанії та установи у вашому місті готові стажувати новачків. Навіть у випадку невдачі як мінімум збагатиться ваше портфоліо.

І пам’ятаємо найважливіше – не сидіти на одному місці, склавши руки і нічого не робити. Так точно не вийде потрапити на роботу в медіа.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх