Що цікаво, кар’єру медійника можна збудувати навіть без профільної освіти. Що для цього потрібно, з’ясовував Jobs.ua.
Ви можете стати не лише журналістом чи редактором. Є ще продюсери, діджитал-стратеги, smm-спеціалісти, фотографи, PR-менеджери і не тільки. Можливо, вас приваблює робота зі звуком чи відео, або ж написання сценаріїв для відеороликів, освоєння монтажу. Дизайнери чи ілюстратори теж можуть працювати в медіа.
Словом, в медійному середовищі затребувані спеціалісти різного профілю. Що ближче до душі – на ту професію й орієнтуйтесь.
Але всі перераховані вище професії мають одну схожу рису, якщо прагнете працювати в медіа. Тут цінується вміння швидко обробляти інформацію, вміти виділяти головне, орієнтуватися в трендах та інформаційних потоках. Фактчекінг, тобто перевірка фактів – теж сюди. Без цього важливого вміння медійне джерело може швидко втратити довіру. Втратити – легко, чи не так? А от повернути цю довіру буде значно важче.
Корисні контакти в цій сфері дуже вирішують. Навіть якщо ваші друзі не є медійниками – швидше за все, вони знають когось, хто працює в медіа. Попросіть організувати вам зустріч, а на зустрічі розпитайте цю людину, як вона розпочинала свій шлях, що потрібно знати насамперед і т.д.
Якщо ви з великого міста, відвідуйте конференції та інші заходи, які організовують представники медіа. Запишіться на курси, які організовують великі медіа-компанії, дізнайтеся про можливість стажування в них. Навіть якщо на початках вас переслідуватимуть невдачі та відмови, ваш список корисних контактів суттєво виросте.
Спробуйте оживити свої сторінки в соцмережах цікавими дописами. Почніть вести свій блог, розповідайте там, що вас цікаво і в чому ви розбираєтесь. Запропонуйте благодійним організаціям допомогу у веденні та публікації дописів – так ви здобудете цінний досвід, та ще й зробите корисну справу. Коротше, в нашу цифрову епоху можна практикуватися на будь-яку медійну посаду, не полишаючи свій дім. Зручно, корисно і не треба нікуди йти.
Наповніть своє портфоліо успішними проєктами, які продемонструють ваші сильні сторони. Якщо немає потрібно досвіду – пропонуйте знайомим та друзям послуги безкоштовно – але за умови, що виконану роботу ви додасте до свого портфоліо. До речі, можна навіть додати посилання на свій блог чи сторінку в соцмережах з великою кількістю підписників, якщо така є.
Це ідеальний варіант, якщо прагнете працювати в медіа. Програми стажування дадуть вам той необхідний досвід, який згодом приведе в бажану професію і дозволить повноцінно заробляти. Поцікавтеся, які медійні компанії та установи у вашому місті готові стажувати новачків. Навіть у випадку невдачі як мінімум збагатиться ваше портфоліо.
І пам’ятаємо найважливіше – не сидіти на одному місці, склавши руки і нічого не робити. Так точно не вийде потрапити на роботу в медіа.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.